شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1397/12/21 شناسه خبر: 1467225
ساحل ماسه‌ای زیبا و منزل سردار جنوب آماده پذیرای مهمانان نوروز در بخش دلوار
بخش دلوار یکی از بخش های تاریخی استان بوشهر است که موزه شهید رئیسعلی دلواری و بیش از چندین کیلومتر دریا در آن واقع است. دلوار به دلیل داشتن مکان های تاریخی و تفریحی هر ساله در تعطیلات نوروزی میزبان صدها هزار مسافر نوروزی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس؛ دلوار یکی از بخش های استان بوشهر است که وجود آثار باستانی و سواحل زیبای خلیج فارس،دلوار را مورد استقبال گردشگران قرار داده است.

بخش دلوار یکی از بخش های تاریخی استان بوشهر است که  موزه شهید رئیسعلی دلواری و بیش از چندین کیلومتر دریا در آن واقع است.  دلوار به دلیل داشتن  مکان های تاریخی و تفریحی هر ساله در تعطیلات نوروزی میزبان صدها هزار مسافر نوروزی است.

 مردم دلوار در گذشته به کشاورزی، ماهی‌گیری و بازرگانی دریایی مشغول بوده‌اند و در حال حاضر نیز این شغل را دنبال می کنند.

سواحل ماسه‌ای و سنگی دیدنی خلیج فارس در دلوار

یکی از مناطق مهم گردشگری استان بوشهر، بخش گسترده دلوار است و گردشگری در کنار خلیج فارس و گردشگری صنعتی یکی از مزیت‌های مهم این بخش است که سبب شده هر ساله افراد مختلفی در سراسر کشور، دلوار را برای گذراندن تعطیلات نوروزی انتخاب کنند.

بندر دلوار با داشتن ساحل زیبای ماسه‌ای و سنگی که درروستاهای دلارام و بوالخیر وجود دارد و همچنین نقاط دیدنی خلیج فارس در این شهرستان و آب و هوای مناسب و مطلوب در فصل بهار، دلوار را به منطقه‌ای دیدنی و زیبا جنوب استان بوشهر تبدیل کرده است.

گردشگری صنعتی از جاذبه‌های دلوار

منزل شهید رئیسعلی دلواری و ساحل زیبا و بکر به عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های تماشایی استان بوشهر است و سواحل  دلارام  نیز بسیار زیبا هستند.

طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی در کنار ساحل خلیج فارس دردلوار انجام شده است که سبب شده تا در ایام سال گردشگران زیادی به خصوص از شهرهای استان فارس به دلوار سفر کنند و چند روزی را مهمان مردمان این منطقه باشند.

امکانات خوب رفاهی و تفریحی، گردشگران را در این منطقه افزایش داده است

قایق سواری، بازی با ماسه‌ها و ورزش‌های ساحلی و همچنین شنا کردن در خلیج فارس در  ایام نوروز مورد توجه مسافران نوروزی بوده است و بیشترین طرفدار را دارند. وجود امکانات خوب رفاهی و ورزشی و مفرح در ساحل بندر دلواریکی از عواملی است که سبب جذب گردشگر و مسافران نوروزی در آغاز سال جدید می‌شود.

در توصیف دلوار همین بس که این شهر مملو از اشیاء و آثار تاریخی است. پس اگر قصد دارید به یک شهر تاریخی سفر کنید بدون شک دلوار می‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای شما باشد. آثار تاریخی بسیاری از دوره‌های مختلف در این بخش  یافت می‌شود .

بخش دلوار در مسیر بزرگ‌راه بوشهر به کنگان و دیر قرار دارد و فاصله این بخش تا مرکز استان بیش 35 کیلومتر است،  پس اگر تاکنون به این بندر زیبا دراستان بوشهر سفر نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم تا با حضور در بندر دلواراز زیبایی‌های طبیعی و صنعتی این منطقه در ایام نوروز لذت ببرید.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1467225
ارسال نظر
نظرات