شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:50 منتشر شده در مورخ: 1397/12/23 شناسه خبر: 1467909
معاون دانشگاه آزاداسلامی واحد بوشهر:
صیانت از آرمان شهدا وظیفه همگانی است
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: داشته‌هایمان را مدیون خون پاک شهدا هستیم و باید با جان و دل راه آنان را ادامه دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس ؛ باقر گرگین معاون فرهنگی دانشگاه آزاد استان بوشهر صبح امروز در مراسم تجلیل از همسران و مادران شهدا با حضور همسر شهید مسعود خلعتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: شهدا با خون خود انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را جهانی کردند و در دوران جدایی و بیگانگی با حقیقت، حماسه‌ای که شهیدان پیش روی ما گشودند تذکر عبور از این دوران است.


وی با تأکید بر اینکه نوای دعوت شهیدان به جاودانگی تا همیشه روزگار در گوش تک‌تک آحاد جامعه طنین‌انداز است، اظهار کرد: مگر می‌شود کسانی که درد پوچی دوران را احساس می‌کنند، وقتی با زلال‌ترین درمان در تاریخ خود روبه‌رو می‌شوند آن را نشناسند.


معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه داشته‌هایمان را مدیون خون پاک شهدای والامقام هستیم، عنوان کرد: باید با جان و دل راه شهدا را ادامه داده و از دستاوردهای ارزشمند شهدا صیانت کنیم.

گرگین تصریح کرد: امروز در پرتوی الگوگیری از فرهنگ شهادت باید آینده را به تماشا نشست، نه اینکه آن قله رفیع را که شهدا برای ما رقم زدند را منزلگاه خود بپنداریم و به امروز خود مشغول شویم.

وی یادآور شد: گذشته‌ ما قله‌‌ای بس بزرگ است که باید بر فراز آن ایستاد؛ اما افقی دیگر در میان است که آینده انقلاب اسلامی را رقم خواهد زد.


در ادامه زهرا تعجب همسر شهید خلعتی مطرح کرد: نسل جوان امروز ما که جنگ و مسائل آن را تجربه نکرده‌اند، ذهنیت مبهمی از رزمندگان و روزهای دفاع مقدس دارند.


وی با بیان اینکه باید فرصت نگاه‌ کردن به زنان و مردان جنگ تحمیلی از زاویه‌ای دیگر برای نسل جوان انقلاب مهیا شود، خاطرنشان کرد: زاویه‌ای که در آن علاوه بر جنگ، عشق‌های پاک رزمندگان، شهدا و جانبازان به ذات مقدس الهی، همسران و فرزندانشان به خوبی دیده می‌شود.


شهید خلعتی از شهدای نیروی دریایی و از نخستین گروه‌های شهید در رویارویی مستقیم با نیروهای آمریکایی است که شهریور ۶۶ در خلیج‌فارس در حمله نظامیان آمریکایی به کشتی تدارکاتی «ایران اجر» به شهادت رسید.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1467909
ارسال نظر
نظرات