شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:55 منتشر شده در مورخ: 1397/12/23 شناسه خبر: 1467938
اقدامات ۲۴ ساعت گذشته نیروی انتظامی استان مرکزی؛
کلاه‌برداری با سوءاستفاده از سیم‌کارت سرقتی تلفن همراه/ کشف ۵۱ رأس دام قاچاق و فاقد مجوز حمل در ساوه
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از توقیف یک دستگاه کامیون حامل ۵۱ رأس احشام بدون مجوز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ در ۲۴ ساعت گذشته با تلاش مأمورین نیروی انتظامی مجموعه‌ای از باندهای قاچاق و سرقت در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی دستگیر شدند.

توقیف خودروی حامل پارچه‌های قاچاق در شازند

یک دستگاه خودروی سواری حامل ۲۲ طاقه پارچه خارجی قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال در عملیات پلیس شهرستان شازند توقیف شد.

سرهنگ " محمد عقیل سلگی " فرمانده انتظامی شهرستان شازند در تشریح این خبر اظهار داشت: روز گذشته مأموران یگان امداد پلیس این شهرستان در هنگام گشت زنی به یک دستگاه خودروی حامل کالا مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی یادآور شد: مأموران در بازرسی از خودروی مذکور موفق به کشف ۲۲ طاقه پارچه خارجی قاچاق، فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی شدند.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به اینکه ارزش این محموله قاچاق از سوی کارشناسان ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: متهم دستگیرشده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.

کشف ۳۱ هزار عدد مواد محترقه در عملیات روز گذشته پلیس در استان مرکزی

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان از کشف ۳۱ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز و ۲۰ کیلوگرم مواد ساخت مواد محترقه دست‌ساز در عملیات روز گذشته پلیس خبر داد.

سرهنگ "شهرام امیریان"معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان مرکزی دراین‌باره گفت: در تداوم طرح مبارزه با تهیه و توزیع مواد محترقه غیرمجاز، مأموران انتظامی روز گذشته در عملیاتی در شهرستان‌های اراک، شازند و دلیجان موفق به کشف ۳۱ هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز شدند.

وی افزود: تعداد حدود ۱۹ هزار عدد از مواد محترقه در بازرسی از دو خودروی در محورهای مواصلاتی شهرستان اراک، ۲۰ کیلوگرم مواد اولیه ساخت نارنجک دستی و ۷ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز از یک واحد صنفی در اراک، بیش از ۴ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز از یک‌منزل مسکونی در دلیجان، تعدادی مواد محترقه غیرمجاز از یک واحد صنفی در شازند و ... در این عملیات کشف شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد:‌ در این عملیات ۵ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان مرکزی در ادامه گفت: با توجه به اینکه بیشترین قربانیان حوادث چهارشنبه آخر سال، کودکان و نوجوانان هستند، بر والدین تکلیف است که فرزندان خود را از خطرات مواد منفجره و آتش‌زا آگاه کرده و آنان را از بازی با چنین موادی بر حذر دارند.

وی خاطرنشان کرد:‌تلفن ۱۱۰ در کلیه ساعات شبانه‌روز آماده دریافت گزارش‌ها و اطلاعات شهروندان در خصوص هرگونه فعالیت افراد سودجو درزمینهٔ تهیه و توزیع مواد محترقه غیرمجاز است.

کشف ۵۱ رأس دام قاچاق و فاقد مجوز حمل در ساوه

فرمانده انتظامی شهرستان "ساوه" از توقیف یک دستگاه کامیون حامل ۵۱ رأس احشام بدون مجوز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "پرویز اسدی" فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در تشریح جزئیات این خبر گفت: مأموران انتظامی شهرآوه در یکی از خیابان‌های این شهر به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و در عملیاتی خودرو متوقف و پس از بازرسی از آن ۵۱ رأس گوسفند فاقد مجوز حمل کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری راننده خودرو در این رابطه اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ "اسدی" در پایان اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پلیس است و نیروی انتظامی از تمام ظرفیت‌های موجود برای ناامن کردن محیط برای قاچاقچیان کالا استفاده خواهد کرد.

کلاه‌برداری با سوءاستفاده از سیم‌کارت سرقتی تلفن همراه

فردی که با سوءاستفاده از تلفن‌های ثبت‌شده در یک سیم‌کارت سرقتی، از بستگان مالک آن، ۵۵ میلیون ریال کلاه‌برداری کرده بود، در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی استان در تهران شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ "محمود خلجی" معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: مدتی پیش، خانمی با در دست داشتن یک شکوائیه به پلیس آگاهی استان مراجعه کرد و اذعان داشت که فردی ناشناس که از شماره تلفن همراه یکی از بستگانش با او تماس گرفته، مبلغ ۵۵ میلیون ریال از بستگانش کلاه‌برداری کرده است.

وی افزود: با آغاز تحقیقات کارآگاهان پلیس، مشخص شد که تلفن همراه یکی از بستگان فرد شاکی که در بیمارستان بستری بوده ، سرقت شده است و فردی ناشناس با سوءاستفاده از شماره تلفن‌های ثبت‌شده در این سیم‌کارت، با خانواده او تماس گرفته و با اذعان اینکه فرد بستری نیاز به مبلغ ۵۵ میلیون ریال برای عمل جراحی دارد از آنان کلاه‌برداری کرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تکمیل اقدامات تخصصی کارآگاهان پلیس، سرانجام فرد کلاه‌بردار که در تهران سکونت داشت، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ خلجی در ادامه گفت: با انتقال این فرد به پلیس آگاهی استان، متهم با مشاهده اسناد و مدارک موجود به جرم خود اعتراف کرد .

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در ادامه گفت:‌ با توجه به تحقیقات پلیس، احتمال کلاه‌برداری‌های دیگر توسط این فرد متصور است و کسانی که بدین روش از آنان کلاه‌برداری شده، می‌توانند برای پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی استان مرکزی مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۸۶۲۶۰۱۸ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

 
http://dana.ir/1467938
ارسال نظر
نظرات