شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1397/12/23 شناسه خبر: 1467961
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی خبر داد:
فوت ۵۱۶ نفر براثر حوادث رانندگی در استان مرکزی
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در سال ۹۷ متأسفانه ۵۱۶ نفر در اثر حوادث جاده‌ای کشته‌شده‌اند، که ۸۴ درصد کشته‌شدگان در محورهای مواصلاتی و ۱۶ درصد در داخل شهرها بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ یوسف سپهوند جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی روز پنج‌شنبه در آغاز طرح نوروزی پلیس‌راه استان مرکزی گفت:سهم پلیس در ایام پایانی سال عملیات نوروزی است.

وی افزود: با توجه به مراسمات خاصی که در این ایام انجام می‌شود و شلوغی شهرها، مسافرت‌ها و مجموعه این کارها وظیفه سنگینی بر دوش پلیس است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: باید تلاش کنیم که در این ایام رضایتمندی مردم را جلب کرده و وظیفه‌هایمان را به نحو احسن انجام دهیم.

وی اصلی‌ترین مأموریت پلیس را حضور پررنگ و آموزش صحیح دانست و افزود: بایستی در صورت بروز حوادث بلافاصله در خدمت‌رسانی و کاهش ضعف‌ها مؤثر باشیم.

سپهوند در خصوص آمار تلفات ناشی از حوادث ترافیکی بیان کرد: در سال ۹۷ متأسفانه ۵۱۶ نفر در اثر حوادث جاده‌ای کشته‌شده‌اند، که ۸۴ درصد کشته‌شدگان در محورهای مواصلاتی و ۱۶ درصد در داخل شهرها بوده است.

وی اصلی‌ترین دلیل کشته شدن در محورهای مواصلاتی را عدم توجه به جلو و انحراف از جلو و سرعت زیاد عنوان کرد و گفت: در داخل شهر هم موتورسواران بدون کلاه و عابریم پیاده بیشترین آسیب دیدگان حوادث ترافیکی بوده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اظهار کرد: به‌طورکلی عمده‌ترین عامل مرگ و میر در کشور در گروه سنی زیر ۴۰ سال تصادفات جاده‌ای است.

وی با اشاره به سهم قابل‌توجه استان در تردد جاده‌ای عنوان کرد: در استان مرکزی روزانه پنج هزار دستگاه عبور می‌کند که میانگین خودروهای سنگین ۲۸ درصد است درحالی‌که این رقم در کشور ۱۵ درصد است که در استان مرکزی این تردد بیش از متوسط کشوری است.

سپهوند با تأکید براینکه نقطه حادثه‌خیز استان شناسایی‌شده  و سعی شده تا حدودی حوادث در این نقاط برطرف شود، گفت:توصیه پلیس در ایام نوروز رعایت قانون،احترام به دیگران و عدم رانندگی در هنگام خستگی است.

وی هدف عملیات نوروزی را نشان دادن کارآمدی پلیس و جلب رضایت مردم دانست و خاطرنشان کرد: پلیس‌راه استان از ۲۵ اسفندماه و پلیس انتظامی از ۲۸ اسفندماه در آماده‌باش ۱۰۰ درصدی هستند که باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای ایجاد و برقراری امنیت اجتماعی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1467961
ارسال نظر
نظرات