شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:56 منتشر شده در مورخ: 1397/12/23 شناسه خبر: 1468006
مدیر بهره برداری باغ گیاه شناسی:
برای اولین بار در کشور باغ گیاهان استوایی برپا شد
مدیر بهره برداری باغ گیاه شناسی اظهار کرد: برای اولین بار در کشور باغ گیاهان و میوه های استوایی(تروپیکال) به صورت نمایشی درباغ گیاه شناسی مشهد در حال اجرا است که مجری آن یک شرکت ایرانی، فرانسوی است و تمامی این گیاهان از خارج کشور وارد می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی مشهد پیام، مدیر بهره‌برداری باغ گیاه‌شناسی ظهر امروز درباره بهره‌برداری از باغ گیاه‌شناسی در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: باغ گیاه شناسی که افتتاحیه آن سوم فروردین ماه است، دومین باغ گیاه‌شناسی کشور است که مساحت آن بالغ بر 29 هکتار بوده و تا به‌امروز 103 میلیارد تومان در فاز اول آن هزینه شده زمان بهره‌برداری از فاز دوم حدود 6 تا 9 ماه است.

نفیسه اصغری افزود: این مجموعه از سال 1396 با سرمایه گذاران داخلی و خارجی به عنوان دومین مجموعه شاخص کشور در این حوزه فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ضمن تاکید به اصلی ترین هدفشان که گسترش صنعت گردشگری است، گفت: مجموعه باغ گیاه شناسی ضمن ارائه صنایع دستی و آشنایی با علوم گیاهشناسی و جنبه‌های آموزشی، تحقیقی برای رشته‌های علوم پزشکی، کشاورزی، تعلیم و ارتقای فرهنگ گیاه درمانی راه اندازی شده که دارای قسمت های گوناگون شامل رستوران مجهز، فضاهای سبز طبیعی، سازه‌های مصنوعی و آبشارمی باشد.

اصغری افزود: در این مجموعه دهکده‌هایی از جمله دهکده صنایع دستی با سازه‌های اصیل ایرانی (هتل کپرکرمان) ساخته شده که مورد تائید یونسکو نیز قرار گرفته است همچنین از دیگر امکانات این مجموعه وجود کلکسیون گیاهان دارویی معطر، باغ سنتی کودکان، جشنواره تخصصی گل‌های داوودی، باغ صخره‌ای و آبشار و مرکز طب سنتی برای ترویج الگوی زندگی سالم در جهت ارتقا سلامت است.

مدیر بهره برداری باغ گیاه شناسی افزود: برای اولین بار در کشور باغ گیاهان و میوه های استوایی(تروپیکال) به صورت نمایشی درباغ گیاه شناسی در حال اجرا است که مجری آن یک شرکت ایرانی، فرانسوی است و تمامی این گیاهان از خارج کشور وارد می شود.

نفیسه اصغری تصریح کرد: مقیاسی در دنیا برای رتبه بندی بر اساس رنگ نداریم ولی خودمان را با کشور های اطراف مقایسه می کنیم و مدعی هستیم جزء بزرگترین های منطقه هستیم.

وی تشریح کرد: در مجموعه راه ابریشم ۱۵ دپارتمان مدیریتی در حوزه مدیریت بازرگانی و MBA، مهندس کشاورزی و بیوتکنولوژی، آرندی، آزمایشگاه و تیم مهندسی مشغول فعالیت هستند

مدیر بهربرداری باغ گیاه شناسی اظهار کرد: شهرداری مشهد با جذب سرمایه‌گذار و اقناع آنان موفق به‌جذب سرمایه‌گذار در این زمینه شد و سرمایه‌گذاری در این پروژه به‌طور مساوی بین دو طرف صورت گرفته است.

نفیسه اصغری گفت: شهرداری مشهد با جذب سرمایه‌گذار و اقناع آنان موفق به‌جذب سرمایه‌گذار در این زمینه شد و سرمایه‌گذاری در این پروژه به‌طور مساوی بین دو طرف صورت گرفت است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1468006
ارسال نظر
نظرات