شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 09:21 منتشر شده در مورخ: 1397/12/24 شناسه خبر: 1468061
مدیر نظارت سازمان صنعت مازندران مطرح کرد
بازرسی از 200 هزار واحد صنفی در مازندران/ گران‌فروشی در صدر تخلفات
مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه طی یازده ماه سال‌جاری در مجموع نزدیک به 200 هزار مورد بازرسی در سطح استان انجام شد که منجر به تشکیل 14 هزار و 200 فقره پرونده در بخش‌های صنفی و غیر صنفی شد؛ گفت: گران‌فروشی، عدم صدور فاکتور و عدم درج قیمت، عناوین اصلی تخلفات طی این مدت در سطح استان بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، حسین اصغرزاده طی گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: طی یازده ماه سال‌جاری در مجموع نزدیک به 200 هزار مورد بازرسی در سطح استان انجام شد که منجر به تشکیل 14 هزار و 200 فقره پرونده در بخش‌های صنفی و غیر صنفی شد.

وی افزود: گران‌فروشی، عدم صدور فاکتور و عدم درج قیمت، عناوین اصلی تخلفات طی این مدت در سطح استان بوده است.

مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: نظارت‌ها بر بازار شب عید از 15 بهمن‌ماه در سطح استان آغاز شده است و تا نیمه فروردین سال 98 نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

اصغرزاده بیان کرد: در این بازرسی‌ها، از اقلام پرتقاضا و مورد نیاز بازار شب عید و همچنین هتل‌ها و رستوران‌ها و مجتمع‌های خدماتی بین راهی بازدید و در صورت مشاهده تخلف، برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص نمایشگاه‌های در حال برگزاری نیز ضمن تاکید بر استقرار بازرسان در محل برگزاری نمایشگاه‌ها، نظارت و بازرسی در حال انجام است.

مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران توصیه کرد: واحدهای صنفی می‌بایست نسبت به درج قیمت اقدام کنند و لازم به تذکر است که صدرو فاکتور برای مشتریان از تکالیف قانونی و حتمی واحدهای صنفی است که می‌بایست انجام گیرد.

اصغرزاده اضافه کرد: رعایت سود قانونی عمده و خرده‌فروشی و عدم تجاوز از میزان مشخص نیز از نکات اصلی در این حوزه است.

وی در پایان با بیان اینکه در طول ایام تعطیلات نوروزی واحد نظارت و بازرسی سازمان صمت مازندران به‌صورت کشیک آماده دریافت گزارش و شکایات مردمی است از شهروندان و مسافران نوروزی خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف، مراتب را زا طریق سامانه 124 اعلام کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1468061
ارسال نظر
نظرات