شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:43 منتشر شده در مورخ: 1397/12/24 شناسه خبر: 1468099
رییس دفتر مقام معظم رهبری:
تکریم ایثارگران و خانواده شهدا در اولویت باشد/ در مراسم‌های اعتکاف یک رویش ده برابری داشته‌ایم
رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه شهدا گل سر سبد خانواده خود و حاصل عمر پدر و مادرشان بودند، گفت: تکریم از ایثارگران، خانواده شهدا و رزمندگان با تأسی از مقام معظم رهبری باید در الویت برنامه‌های ما قرار بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  نافع، آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار کرد: ماه رجب ماه عزیز و ماه استغفار، انابه و توبه است.

وی با اشاره به داستان غدیر خم و ولایت امیر‌المومنین افزود: وقتی پیامبر (ص) حضرت علی را به عنوان ولی و جانشین خود معرفی کرد یک نفر خدمت پیامبر آمد و به ایشان گفت: یا رسول‌الله به ما گفتید روزه بگیریم، نماز بخوانیم و ...، ما هم  انجام دادیم حال داستان این غدیر چیست و چرا علی را بر ما مسلط کردید؟ آیا این دستور خدا بود؟

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: پیامبر در جواب آن مرد فرمودند: بله این دستور خدا است اما آن مرد نتوانست قبول کند و آن مرد گفت خدایا اگر محمد (ص) درست می‌گوید همین الان سنگی بفرست و ما را بکش تا ثابت شود و خدا سنگ را فرستاد و مرد کشته شد.

وی با بیان اینکه امام علی (ع) بعد از پیامبر بزرگ‌ترین شخصیت تاریخ است، ادامه داد: ما از تاریخ صدر اسلام  هیچ نقطه‌ای روی کره زمین را نداشته‌ایم که نظامش اسلامی باشد.

محمدی‌گلپایگانی به خاطراتی از آیت‌الله آخوند و اقامتشان در منزل ایشان اشاره و خاطرنشان کرد: همدان از نظر قدمت و آثار تاریخی غنی است و علمای دینی و سرداران بزرگی را در خود پرورانده و تقدیم 8 هزار شهید از یک استان شوخی نیست.

وی با بیان اینکه شهیدان در خانواده‌های خود گل سرسبد بودند، گفت: توصیه می‌کنم که تکریم از رزمندگان، ایثارگران و مدافعان حرم و دیدار با خانواده شهدا در اولویت برنامه‌ها باشد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حضرت آقا تاکنون از 100 خانواده شهید ارمنی سرکشی کرده‌اند تصریح کرد: در خانواده شهدا با حضور مقام معظم رهبری تصاویر دیدنی ثبت می‌شود که زبان ناتوان در تشریح آن است.

وی بیان کرد: قبل از انقلاب نماز جمعه‌ها خلوت بود و حتی به 20 نفر هم نمی‌رسید اما اکنون در اقصی نقاط کشور نماز جمعه برپا می‌شود.

محمدی‌گلپایگانی همچنین به برگزاری باشکوه مراسم اعتکاف اشاره و تصریح کرد: ما در مراسم‌های اعتکاف یک رویش ده برابری داشته‌ایم و قطعا در آینده بهتر هم خواهد شد.

وی با بیان اینکه ان‌شاءلله آقای شعبانی در امر خطیر امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه موفق باشند، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب به همه شما سلام رساندند و من نیز به وکالت از طرف شما سلام شما را به مقام معظم رهبری خواهم رساند.

در پایان این مراسم حکم آیت‌الله شعبانی قرائت شد.


انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1468099
ارسال نظر
نظرات