شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:14 منتشر شده در مورخ: 1397/12/24 شناسه خبر: 1468124
آنچه در خطبه های نمازجمعه استان کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد:
سازندگان کلیپ های زننده لری به دنبال قبح زادیی اصالت و فرهنگ ما هستند/خانواده هامراقب حوادث چهارشنبه سوری باشند/واکنش شدید امام جمعه چرام به تعطیلی دانشگاه پیام نور
ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

 امام جمعه موقت شهریاسوج: امروز گفتمان انقلاب الهام گر جهان شده است

 

حجت الاسلام حکمتی نیک در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه مرکز استان گفت: دهم رجب ولادت امام جواد(ع) وسیزدهم رجب ولادت امام علی (ع) است  که این ایام بهترین فرصت برای خودسازی به خصوص در ماه رجب است.

 

وی افزود:  سخن درشمائل علی (ع) ناقص است باید از طرف پیامبر(ص) معرفی شود افضل الناس اشجع الناس واعبدالناس بعد از پیامبر است هرکس می خواهد عیسی بن مریم را درک کند به سیمای علی نگاه کند .

 

خطیب جمعه مرکز استان تصریح کرد: پیامبر(ص) فرمود ای علی خداوند هیچ پیامبری را نیافرید مگر به سوی ولایت ورهبری تو روانه کرد.

 

وی افزود: اهل تسنن رهبر فرقه شافعی: اگر علی(ع) را بشرعادی بخوانم نمی توانم واگر بگویم علی خداست کفرگفته ام زیرا که یک خدا دارم علی(ع) الگوی تمام عیار است.

 

حکمتی نیا گفت: بخدا قسم حکومت برشما مردم به اندازه عطسه بز نمی ارزد مگر اینکه حقی را بدست آورم.

 

امام جمعه یاسوج گفت: بیاییم دربهار کینه ها رذالت ها را ازخود بزداییم، صله رحم را انجام دهید هرروزی که انسان درآن روز گناه نکند عید است، غیبت نکنید، اهل اسراف نباشید.

 

وی گفت: مصرف تغذیه ایرانی ها بسیار بالاست درحالی که بهترین آموزه ها آموزه های اسلام است.

 

حکمتی نیا اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب درجمع خبرگان فرمودند: همچنان آمریکا دشمن بشریت است ام الفساد غرب وهر جنایتی آمریکا درپشت آن قراردارد باید هوشیار باشیم همانطور که مرزها نیاز به پاسبانی دارد دشمن اعتقاد فرهنگ مارا زیر نظر گرفته است دشمن می خواهد فرهنگ شهادت ومهدویت را از نادیده بگیرد.

 

خطیب جمعه مرکز استان گفت: نکته سوم موقعیت ایران درمنطقه است ما باید انقلابمان را به جهان ثابت کنیم امروز گفتمان انقلاب الهام گر جهان شده است اینکه ترامپ می گوید: بشار اسد باید برود اما ایران می گوید نه.  نشان از قدرت ایران درمنطقه است استراتژیک اسلام شیعه به وجود آمده وآن هم بخاطر اول وجود رهبری حکیم و دوم حضور مستشاری ایران باتجربه از هشت سال دفاع مقدس وسوم جبهه مردم ایران که مستحق هرخدمتی هستند ومسئولین باید به آن ها خدمت کنند.

 

 

***********

 

 

امام جمعه گچساران: خانواده هامراقب حوادث چهارشنبه سوری باشند

 
 
حجت الاسلام سید امین الله حجازی، امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در درس خارج فقه شان، گفت:حضرت آقا دراین دیدار فرمودند که مسئولان باید با صداقت با مردم رفتار کنند و در عمل هم نشان دهند.
 
 
 
وی افزود:مقام معظم رهبری باز در دیدار با نمایندگان خبرگان رهبری فرمودند که مرزهای فرهنگی هم باید مانند مرزهای زمینی حفظ و صیانت شوند و همه مسئولند که در این عرصه هم دفاع کنند. 
 
 
حجازی تصریح کرد:۱۳رجب میلاد امام علی علیه السلام است که این روز بزرگ را خدمت همه عزیزان تبریک و تحنیت عرض می کنم،بشر در وصف اوصاف امیرالمومنین (ع) عاجز است،امام علی علیه السلام فرمودند که مومن باید حواس جمع و هوشیار باشند.
 
 
امام جمعه گچساران اظهار کرد: می گویند۲۹اسفندماه روز ملی شدن صنعت نفت است و این روز را به مردم گچساران که هیچ فقیر و بیکاری ندارند تبریک عرض می کنم!،باید گفت که نفت ملی شده است و هیچ فقیر و بیکاری هم در گچساران نیست؟!واینکه هیچ فقیر و بیکاری در بام نفت ایران پیدا نمی شود به این روز را به وزیر نفت تبریک عرض می کنم.
 
 
حجازی گفت:آقای وزیرنفت توصیه می کنم که به گچساران به خاطر فردای قیامت خودت هم توجه کنید.
 
 
وی درادامه بیان کرد:چهارشنبه سوری آخر سال را در پیش داریم و باید خانواده ها هوشیار باشند و دقت کنند و مراقب فرزندانشان باشند و در این خصوص نیروی انتظامی را باید یاری کنیم تا خدای ناکرده حادثه تاسف باری بوجود نیاید.
 
 
امام جمعه گچساران افزود:روزهای پایانی سال است و در این روزها به یاری محرومین و مستمندان بشتابیم و در این خصوص در حد توان یاری گر فقرا و نیازمندان باشیم.
 
 
 
 
*********
 

 

امام جمعه شهرستان لنده: سازندگان کلیپ های زننده لری به دنبال قبح زادیی اصالت و فرهنگ ما هستند
 
 
حجت الاسلام سیدهدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: ماه رجب بهترین فرصت برای انسان است چرا که دراین ماه فرصت اعتکاف را فراهم نموده است تا بهترین وبیشترین بهره معنوی را ببریم.
 
 
وی افزود: در کنار همه فاضل ماه رجب ، یکی از مواردی که این ماه را زیباتر کرده است ولات باسعادت ائمه اطهار در این ماه است که ۱۳رجب تولد امیرالمومنین(ع)و تبریک باید گفت این ولادت ها را که امیدواریم بتوانیم نهایت بهره لازم را از این مناسبت ها ببریم.
 
 
خطیب جمعه لنده تصریح کرد:نسل جوان ما باید الگوی خود را امام جواد بگیرند و بیانیه گام دوم انقلاب این فرصت را فراهم کرده است که از این بیانیه در جهت تعالی فرهنگ اسلام قدم برداریم.
 
 
وی تاکیدکرد: بهار امسال ما مذین شده است با عید باستانی نورز و مناسبت های دلنشین ولی سال ۹۷را در حالی به پایان می رسانیم که شور وشوق مردم برای تعطیلات نوروز باید مورد توجه قرارگیرد که همین مشکلات اقتصادی باعث شده است که با فقرا و نیازمندان توجه داشته باشیم. 
 
 
محمودی اصل خاطر نشان کرد:مراکز خیریه در جهت رفع نیازمندی های محرومان حرکات زیبایی دارند که نیازمند حمایت هستند.
 
 
امام جمعه لنده گفت: ملت ما در سال ۹۷موفقیت های زیادی به دست اورد که مرهون تلاش همه مسئولان است و ایام عید فصل خانه تکانی است که انسان در کنار خانه تکانی ظاهری به فکر خانه تکانی دل و زدودن غبار از دلها شود.
 
 
وی در ادامه تا کیدکرد: اصالت و فرهنگ ما باید حفظ شود حفظ حجاب یک امر واجب است که جای شکرگذاری دارد که پوشش در تعطیلات و امد و رفت ها باید مد نظر قرار گیرد.
 
 
محمودی اصل گفت: قبح زدایی با ساخت کلیپ های با نام دختران لر تهیه می شود که به دنبال عادی سازی چنین مواردی هستند و بدون شک با تهیه چنین کلیپ های به دنبال غیرت زدایی از اصالت و فرهنگ ماهستند 
 
 
خطیب جمعه لنده در ادامه گفت:سعادت و پیشرفت ما پایبندی به اصالت و اعتقادات ما است و در این راه باید مدافع فرهن و اصالت خود باشیم.
 
 
وی اظهارکرد: قوانین راهنمایی و رانندگی را دراین ایام رعایت کنید چرا که دراین ایام نباید کام خانواده ای با تصادف تلخ شود.
 
 
محمودی اصل تاکیدکرد:امیدواریم سال جدی سالی موفقیت امیز باشد. و ۲۶ اسفند سالروز رحلت سید احمد خمینی است که خیلی ها نیز به دنبال برخی شبهات در کشور بودند که ایشان به درستی در وصیت نامه خود پایبندی به ولایت را در عمل ثابت کرد.
 
 
خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: روز ملی شدن صنعت نفت گامی مهم در جهت استقلال ما در مقابل دشمنان بود و این صنعت از ان روز تا به امروز پیشرفت های قابل قبولی داشته است.
 
 
 
 
**********
 
 
 
واکنش شدید امام جمعه چرام به تعطیلی دانشگاه پیام نور/اگر منتقل شود برای مردم ناگفته هایی را خواهم گفت
 
 
حجت الاسلام سید نورالله افشار در خطبه های این هفته چرام گفت:ازجمله ماه‏هاى مبارک قمرى که فرصتى بسیار مناسب براى خودسازى و آماده شدن به ماه ضیافت الهى است، ماه مبارک رجب است.
 
 
وی افزود:ماهى که هم مناسبت‏هاى خاص در آن واقع شده و هم ایام و لیالى مشخصى براى برگزارى بعضى اعمال عبادى که زمینه خودسازى و معنویت را فراهم مى‏کنند، تعیین شده است.
 
 
خطیب جمعه چرام در ادامه عنوان کرد:به همین دلیل این ماه از منزلت و مرتبت بسیار والایى نزد حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) برخوردار است. پیامبر اسلام(ص) در مورد منزلت این ماه میفرمایند که«رجب ماه خدا و شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است کسىی‏که یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد موجب خشنودى بزرگ خدا گردد و غضب الهى از او دور گردد و درى از درهاى جهنم به روى او بسته گردد.»
 
 
وی افزود:در روایات از این ماه با اوصافى معنوى همچون ماه «شهرُ الاستغفار» (آمرزش‏خواهى)؛ «رَجَبُ الفَرد» (ماه تک) به‏دلیل تنها واقع شدن و جدا شدن آن از سایر ماه‏هاى حرام؛ «رَجَبُ الاَصَبّ» (سرشار) به‏دلیل نزول سرشار رحمت الهى (چنان‏که ازحضرت پیامبر(ص) نقل شده که فرمودند که«رجب را اصب گویند؛ زیرا که رحمت خداوند در این ماه بسیار بر امت من ریخته مى‏شود پس بسیار بگویید استغفروا الله و اسئله التوبه»)؛ «شهرُ امیرِالمؤمنین»، «ریسمان الهى و اَصَمْ» یعنى برخوردار از فضیلت‏هاى بسیار.
 
 
حجت الاسلام افشار در ادامه افزود:اعمال عبادى همچون روزه و دعا و نیایش و اعتکاف در این ماه از فضیلت بیشترى نسبت ماه‏هاى دیگر برخوردار است. 
 
 
وی عنوان کرد:مراکز علمی ودانشگاهی در هر شهری کمک به توسعه فرهنگی آن شهر است.یکی از مراکز دانشگاهی مهم واثر گذار در شهر چرام دانشگاه پیام نور بود. 
 
 
خطیب جمعه چرام افزود:مرکزی که صدها نفر از دانشجویان دختر وپسر این شهرستان مشغول کسب علم و دانش هستند.مرکز علمی که زمزمه تعطیلی آن بگوش میرسد.اگر این مرکز علمی به شهرهای همجوار منتقل شود .
 
 
وی با بیان چند اشکال گفت:جمع کردن یک مرکز علمی در مرکز یک شهرستان بهیچ عنوان بصلاح نیست وبنوعی بی توجهی  به مردم ودانشجویان  مومن وانقلابی چرام است.
 
 
 
وی افزود:دانشجویان پیام نور به این علت باید برای ادامه تحصیل به شهرهای اطراف مراجعه کنند که متحمل هزینه های بیشتر برای این عزیزان وخانوادهای محترم آنها خواهد شد.
 
 
 
حجت الاسلام افشار در ادامه اظهار کرد:مراجعه دانشجویان این شهرستان به شهرهای اطراف با خطرات تصادفات جاده ای قابل توجییه نیست.
 
 
 
وی افزود:توقع از فرماندار محترم است؛ مکانی مستقل مثل یکی از مدارس اموزش وپرورش را به دانشگاه پیام نور محول کنند تا مشکل مکان وبهانه های مسولین استانی پیام نور برای جمع کردن این دانشگاه رفع شود.
 
 
 
امام جمعه چرام گفت:در صورت تعطیل شدن دانشگاه پیام نور ناگفته هایی از سهل انگاری ها ، کارشکنی ها وبی توجهی مسولین مورد نظر ومربوطه با مردم در میان خواهم گذاشت.
 
 
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1468124
ارسال نظر
نظرات