شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1397/12/24 شناسه خبر: 1468126
مدیرعامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت‌حوض:
هفت‌حوض قطب گیاهان دارویی است/ مجموعه‌ها از این منطقه غافل مانده‌اند
مدیرعامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت‌حوض گفت: منطقه هفت‌حوض قطب گیاهان دارویی است و پوشش گیاهی ویژه‌ای را دارا است و در حال حاضر 160 گونه گیاهی در سطح این منطقه شناسایی شده است که مغفول واقع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی مشهدپیام، رشید سحابی در نخستین نشست خبری مدیرعامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت‌حوض که صبح امروز در منطقه گردشگری هفت‌حوض برگزار شد، با اشاره به اینکه این منطقه گردشگری 200 هکتاری مخاطب خود را جذب کرده، اظهار کرد: می‌توان با محور قرار دادن این منطقه سرمایه‌های گردشگری دیگر اطراف شهر مشهد را شناسایی کرد.

مدیرعامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت‌حوض تأکید کرد: ورود شهرداری مشهد به این موضوع در سال 90 اتفاق افتاده که با ایجاد زیرساخت‌ها و تشکیل شرکت، عملیات انتقال ۴۲۰ هزار کیلومتر مربع آب از سد طرق را انجام داده و فضای سبز ۴۰ هکتاری را در کنار فضاسازی‌های مورد نیاز بازدیدکنندگان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به هزینه‌کرد 35 میلیارد تومانی شهرداری از سال 90 تاکنون، تشریح کرد: در ابتدا ۹۰ درصد سهام متعلق به شهرداری و ۱۰ درصد آن متعلق به سازمان دیگری بوده و اکنون شهرداری به میزان سهام 100 درصدی رسیده است.

سحابی با بیان اینکه صبح‌ها هیئت‌های کوهنوردی و عصرها نیز خانواده‌ها به این منطقه مراجعه می‌کنند، افزود: اساس ایجاد زیرساخت در این منطقه، گردشگری خانواده‌ها بوده، همچنین شرایط کوهنوردی مهیا شده تا امکان بازدید از روستاهای اطراف هم مهیا شود.

مدیرعامل شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت‌حوض گفت: منطقه هفت‌حوض قطب گیاهان دارویی است و پوشش گیاهی ویژه‌ای را دارا است و در حال حاضر 160 گونه گیاهی در سطح این منطقه شناسایی شده است که مغفول واقع شده، علاوه بر آن دارای پوشش جانوری خاصی است و انواع روباه و خزندگان در منطقه وجود دارند.

وی با بیان اینکه غار مغان با چند کیلومتر فاصله از این منطقه وجود دارد، ادامه داد: روستای شلگرد با دو کیلومتر فاصله و فضای گردشگری و کتیبه‌هایی با قدمت بیش از 9 هزار سال، به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است.

سحابی به برگزاری برنامه‌های ویژه نوروز در هفت‌حوض اشاره کرد و افزود: علاوه بر برنامه‌های فرهنگی، با برگزاری جشنواره عشایر، محصولات تولیدشده توسط عشایر کشور به خصوص عشایر استان عرضه شده و به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1468126
ارسال نظر
نظرات