شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:43 منتشر شده در مورخ: 1397/12/25 شناسه خبر: 1468364
معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه:
کمتر از ۲۰ درصد مردم کرمانشاه در طرح تفکیک زباله مشارکت دارند
معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: کمتر از ۲۰ درصد مردم در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا مشارکت دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر رحیمی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: از سال ۹۴ آموزش‌های مربوطه در راستای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا با به کارگیری ۹۰ پرسنل و ۵۰ کارشناس بهداشت محیط و ۲۰ دستگاه خودرو آغاز شد.

وی افزود: آموزش‌ها به صورت چهره به چهره با مراجعه کارشناسان بهداشت محیط به درب منازل مردم انجام می‌شد تا جایی که هم اینک ۹۵ هزار خانوار تحت پوشش طرح مذکور هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه بیان کرد: در حال حاضر طرح تفکیک زباله از مبدا در منطقه یک و شش شهرداری کرمانشاه به طور کامل اجرا شده و به جز دو منطقه سه و هفت که تحت پوشش قرار نگرفتند در سایر مناطق نیز خانوارهایی مشارکت دارند.

وی عدم همکاری پیمانکاران و وجود تعداد زیادی افراد دوره گرد را از جمله موانع پیش روی توسعه طرح تفکیک زباله از مبدا اعلام و عنوان کرد: کمتر از ۲۰ درصد مردم در اجرای طرح مذکور همکاری می‌کنند.

رحیمی بیان داشت: هدف از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا اشاعه فرهنگ زیست محیطی، کاهش تولید پسماند و تفکیک زباله‌ها در محل برای انتقال به کارخانه بازیافت است.

وی با تاکید بر اینکه در طرح تفکیک زباله از مبدا ورود پسماندهای بیمارستانی ممنوع است، عنوان کرد: با استفاده از کیسه‌های زرد رنگ جداسازی پسماندهای خشک بازیافتی، بسته بندی کارتن و مقوا و پسماندهای حجیم انجام می‌شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1468364
ارسال نظر
نظرات