شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1397/12/25 شناسه خبر: 1468407
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور؛
فرار مالیاتی از مشکلات اصلی اقتصاد کشور است
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در حال حاضر فرار مالیاتی از معضلات اقتصاد کشور بوده و برخورد جدی با فرار مالیاتی با اولویت دانه درشت ها از سیاست های سازمان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، حسین تاجمیر ریاحی صبح امروز در جلسه ای که با حضور مدیرکل و جمعی از مسئولان و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان برگزار شد، با بیان اینکه حمایت از تولید، اشتغالزایی و سرمایه گذاری در شرایط فعلی کشور از مهمترین برنامه ها است، اظهار داشت: نظام مالیاتی باید نقش حمایتگر را ایفا کرده و سراغ واسطه گران، دلال ها و سودجویان برود و حامی تولید و سرمایه گذاری باشد.

وی با بیان اینکه برخورد با فرار مالیاتی تبدیل به یک مطالبه شده است، اظهار کرد: باید زمینه فرار مالیاتی با جلوگیری از ادامه روند آن در آینده فراهم شود.

تاجمیر ریاحی با بیان اینکه درسیاست های کلی نظام،اسناد بالادستی و سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری، بر افزایش درآمدهای دولت براساس افزایش سهم درآمدهای مالیاتی تأکید شده است  افزود: تحقق این مهم نیازمند شناسایی منابع جدید مالیاتی از طریق شناسایی فراریان مالیاتی است.

وی با اشاره به آسیب ها و زمینه های فرار مالیاتی در دهه های گذشته، گفت: صدور کد اقتصادی، کارتهای بازرگانی، تشکیل شرکت های صوری، اعلام صوری ورشکستگی شرکت ها، صدور فاکتورهای صوری و جعلی، حساب های بانکی اجاره ای و به تازگی کد ملی اجاره ای، از آسیب هایی است که در نظام اقتصادی وارد شده و به فرارهای مالیاتی بزرگ انجامیده است.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه متاسفانه فراریان مالیاتی ساماندهی و استراتژی دارند، ادامه داد: مروری بر تاریخچه فرار مالیاتی در کشور نشان می دهد که همزمان با تغییر قانون، این افراد مواضع خود را عوض کرده و به راهکارهای جدید متوسل می شوند.

تاجمیر ریاحی با اعلام اینکه اصل و جریمه بدهی کارت های بازرگانی در آذربایجان غربی ۳۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: در مرحله وصول این بدهی ها به افرادی می رسیم که در ازای دریافت مبلغی اندک، از آنها سوءاستفاده شده است و افراد دیگری به ثروت های هنگفت رسیده اند.

وی با اشاره به راهکارهای جلوگیری از سوءاستفاده از کارت های بازرگانی، تصریح کرد: سنجش کامل شرایط و احراز صلاحیت، نظارت دقیق و رصد وضعیت شرکت های ثبت شده موجب جلوگیری از سوءاستفاده های بعدی می شود و سازمان امور مالیاتی کشور نیز بر رصد و به روز رسانی سامانه ها بر همین اساس تأکید دارد.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه با تأکید بر اینکه نظام مالیاتی بر هیچ یک از فعالیت های اقتصادی نامحرم نیست، اظهار کرد: مالیات نقش مهمی در حوزه تنظیم گری اقتصاد داشته و زمینه های اعتماد و ارتقای سرمایه انسانی و اجتماعی را فراهم می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات ما نباید موجب نارضایتی عمومی شود، گفت: بر ما تکلیف است که در رفتار، گفتار و تکریم مراقب عموم مردم بوده و در مقابل فراریان مالیاتی با قدرت بایستیم.

تاجمیر ریاحی با اشاره به طرح ۳۵۸ شکایت در زمینه کارت های بازرگانی در محاکم قضایی کشور، سهم آذربایجان غربی را ۴ پرونده اعلام کرد و افزود: بیش از ۹۰ درصد دارندگان کارت های بازرگانی آذربایجان غربی خارج از مرکز استان هستند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1468407
ارسال نظر
نظرات