شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:09 منتشر شده در مورخ: 1397/12/26 شناسه خبر: 1468736
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی:
به‌دنبال امام‌زاده‌سازی نیستیم
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در خراسان رضوی تعداد امام‌زادگان ثابت بوده و به‌دنبال امام‌زاده‌سازی نبودیم، نیستیم و نخواهیم بود، خدمت‌گزاری مؤثر به همین امام‌زادگان و ارتقای خدمات فرهنگی‌شان کافی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی مشهدپیام، حجت‌الاسلام محمد احمدزاده صبح امروز در نشست خبری با موضوع تشریح برنامه‌های این اداره کل در سال ۹۸ در اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، در خصوص طرح نوروزی آرامش بهاری گفت: این طرح در هشتمین سال متوالی در بقاع متبرکه استان و آستان‌های امامزادگان برگزار خواهد شد.

 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: در خراسان رضوی ۱۲۰ بقعه مجری این طرح هستند که از ‌۲۸ اسفند ۹۷ تا ۱۵ فروردین ۹۸ خدمات رفاهی و فرهنگی را به طور ویژه برای زائران ارائه می‌کنند.
 
وی با  بیان اینکه در این طرح همه خدام و هیئت امنا خودشان را برای میزبانی و خدمت‌گزاری از زائرین آماده کردند، افزود: افتتاحیه این طرح با نشست بررسی راهکارهای بیانیه گام دوم انقلاب توسط استاد رحیم‌پور ازغدی برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام احمدزاده تشریح کرد: در این طرح غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا در روزهای پایانی سال و همچنین خانه‌تکانی بقاع متبرکه انجام خواهد شد و مراسم تحویل سال در ۹۰ بقعه متبرکه پیش‌بینی شده که همراه با پخش پیام نورزی رهبری، سخنرانی و دعاخوانی همراه است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اضافه کرد: در بقاع متبرکه خیمه‌های معرفت پیش‌بینی شده‌اند که با غرفه‌هایی در زمینه مشاوره وقف، عفاف و حجاب، کودک، مشاور خانواده و غیره فعالیت دارند.
 
وی تأکید کرد: هدف این غرفه‌ها و خیمه‌ها معرفت‌افزایی به زائرین و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای کودکان است.
 
احمدزاده ادامه داد: ۲۰ نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی، برپایی مسابقات فرهنگی روزانه، اقامه نماز جماعت، برگزاری برنامه‌های سخنرانی و ادعیه ندبه، توسل و کمیل و برنامه‌های ویژه مناسبت‌ها در ایام تعطیلات نوروزی، از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی یادآور شد: آغاز سال نو با ولادت همراه است و بعضی از ایام مصادف با شهادت‌هایی است که متناسب با آن‌ها برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است.
 
وی بیان کرد: خدمات رفاهی از جمله اسکان و آمادگی اسکان در حسینیه‌ها فراهم است، ۱۵۰ مبلّغ خواهر و برادر نیز فعالیت دارند، برگزاری مراسمات مذهبی و فرهنگی و اجرای برنامه‌های فرهنگی در روز طبیعت نیز مد نظر قرار گرفته است.
 
احمدزاده اظهار کرد: بیش از ۴۰ هزار محصول فرهنگی شامل آلبوم صوتی، برگه‌های نقاشی، کتاب‌های داستان و منچ‌های فرهنگی پیش‌بینی شده که در اختیار غرفه‌های مختلف قرار دارد که کودکان در غالب فعالیت‌های خود به آن‌ها ارائه می‌شود که طی اجرای طرح مسئولین اوقاف از بقاع مجری طرح بازرسی مستمر دارند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی متذکر شد: در خراسان رضوی تعداد امام‌زادگان ثابت بوده و به‌دنبال امام‌زاده‌سازی نبودیم، نیستیم و نخواهیم بود، خدمت‌گزاری مؤثر به همین امام‌زادگان و ارتقای خدمات فرهنگی‌شان کافی است.
 
وی تأکید کرد: با هر کسی که بخواهد با اعتقادات مردم مواجهه کند به شدت برخورد کردیم، بقاع متبرکه استان شناخته شده و در سامانه موقوفات ثبت بوده‌اند و دارای شناسه ملی هستند.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1468736
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی