شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 18:04 منتشر شده در مورخ: 1397/12/26 شناسه خبر: 1468813
مدیرکل میراث فرهنگی همدان:
۱۷ اقامتگاه بومگردی فعال در همدان وجود دارد/ ۱۳ اقامتگاه در دست اقدام
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با اشاره به وجود 17 اقامتگاه بومگردی فعال در همدان گفت: 13 اقامتگاه بومگردی در دست اقدام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، ظهر امروز ششمین محل اقامتی بوم‌گردی شهرستان بهار با حضور مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان، فرماندار شهرستان بهار، بخشدار مرکزی بهار و جمعی از مسئولان از روستای فسیجان توابع بخش مرکزی بهار افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان در این مراسم اظهار کرد: این محل اقامتی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان و استفاده از ۱۹۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی در مساحت یک‌هزار مترمربع افتتاح شد.

علی مالمیر با بیان اینکه خانه بوم‌گردی روستای فسیجان عنوان دولت‌سرا دارد، افزود: این اقامتگاه با پذیرش ۳۰ نفر و اشتغال ۱۰ نفر فعالیت خود را به عنوان هفدهمین خانه بوم‌گردی استان آغاز کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 17 اقامتگاه بومگردی فعال در سطح استان وجود دارد، گفت: 13 اقامتگاه نیز مراحل تکمیلی را طی می‌کند که در صورت آماده شدن به بهره‌برداری می‌رسد که در سال جاری شرایط جوی اجازه تکمیل شدن آنها را نداد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه در ایام نوروز اقامتگاه‌های بومگردی خدمات‌رسانی به مسافران را خواهند داشت بیان کرد: مسافران می‌توانند در بهار ضمن بازدید از نقاط بکر و طبیعت این روستاها از اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز استفاده کنند.


انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1468813
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی