شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:47 منتشر شده در مورخ: 1398/01/01 شناسه خبر: 1469708
عضو مجلس خبرگان:
«رونق تولید» با گسترش کارآفرینی امکان‌پذیر است
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با هوشمندی منحصربه‌فرد خود سال جاری را با عنوان رونق تولید نام‌گذاری کردند گفت: تحقق این شعار تنها با گسترش کارآفرینی با تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی امکان‌پذیر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان و عضو مجلس خبرگان در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به نام‌گذاری سال۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان «رونق تولید» گفت: مقام معظم رهبری با هوشمندی منحصربه‌فرد خود سال جاری را با عنوان رونق تولید نام‌گذاری کردند که تحقق این شعار تنها با گسترش کارآفرینی با تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی امکان‌پذیر است.

وی بیان کرد: مسئله اقتصادی کشور در سال‌های اخیر دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب است و با نام‌گذاری سال‌های متمادی و ارائه راهبردهای مدون راهکارهای مهمی را به مسئولان ارائه می‌کند، بنابراین مسئولان نیز باید با تکیه‌بر هدایت‌های معظم له، آحاد جامعه و ظرفیت‌های موجود کشور در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کنند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه کشور ایران اکنون در جنگ اقتصادی با استکبار جهانی قرار دارد اظهار کرد: تنها راه خنثی‌سازی توطئه‌های اقتصادی دشمنان کارآفرینی و تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی است.

وی ادامه داد: مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی باید برای گام دوم انقلاب اسلامی برنامه‌های کارشناسی و مدون تدوین کرده و در طول ۱۰ سال کشور را به رشد اقتصادی هشت درصد برسانند و با تقویت اراده‌ها و همت‌های بلند می‌توان در هرسال ۱۰ درصد به این هدف والا دست‌یافت.

عضو مجلس خبرگان با تأکید بر اینکه میدان تولید، اشتغال و کارآفرینی جهاد اکبر محسوب می‌شود اضافه کرد: همان‌طور که رزمندگان اسلام در دفاع مقدس مقابل رژیم بعثی مقاومت کردند امروز هم آحاد جامعه به‌خصوص مراکز علمی و صنعتی باید در راستای خنثی‌سازی توطئه‌های اقتصادی استکبار جهانی بیش‌ازپیش تلاش کنند.

امام‌جمعه اراک یادآور شد: رشد اقتصادی هشت درصد، نرخ بیکاری هفت درصد، اشتغال مولد، کارایی و کارآفرینی، بهره‌وری مناسب، نقدینگی تولید محور، برخورد با هرگونه فساد مالی، جلوگیری از قاچاق کالا، حذف هزینه‌های سرباری و توسعه صادرات راه‌های رسیدن به توسعه پایدار و اعتلای جمهوری اسلامی ایران است که باید در سال ۹۸ موردتوجه مردم و مسئولان قرار گیرد.   

دری نجف‌آبادی گفت: توجه به تولید ملی به‌عنوان عامل اصلی تقویت اقتصاد ملی نیز باید یکی از برنامه‌های مسئولان در سال جاری باشد و تولید ملی ضمن تأمین نیازهای داخل باید ظرفیت صادرات به نقاط مختلف جهان را نیز داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بابیان اینکه صادرات مواد خام از قبیل نفت باید تبدیل به صادرات کالاهای نهایی و فرآوری شده باشد افزود: در این رهگذر نقش دانشگاه، مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از دیگر اقشار جامعه تأثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان باید برای قطع ریشه‌های وابستگی و تأمین زنجیره‌ای کردن کالاها، صنایع و صادرات و منظومه‌ای کردن نیازها و استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود تلاش کنند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه تخصیص بهینه منابع ارزی کشور از دیگر موارد مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد اضافه کرد: چراکه کشور با محدودیت ارزی مواجه است و باید برای تخصیص آن تدبیر شود و منابع ارزی کشور نباید صرف واردات کالاهای لوکس و غیرضروری شود.

امام‌جمعه اراک بیان کرد: ساماندهی و مدیریت نقدینگی نیز یکی دیگر از مسائل مهمی است که دولت باید برای آن برنامه‌ریزی کند و هدایت آن به سمت‌وسوی تولید می‌تواند اقدام مؤثری باشد که مسئولان باید برای تحقق آن برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: نظام بانکی کشور نیز باید در خدمت اهداف نظام اسلامی، قانون اساسی، اقتصاد مقاومتی و قانون بانکداری اسلامی باشد و تسهیلات و منابع موجود باید در راستای تولید و حل مشکلات فعالان اقتصادی پرداخت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: رونق اقتصادی نشاط اجتماعی و رضایتمندی آحاد جامعه، تقویت انگیزه و امید نسل جوان و عناصر کارآفرین و سرمایه‌گذار، صنعتگران و تولیدکنندگان را به دنبال دارد و مسئولان و کارگزاران نظام باید بدانند، آن‌چنان‌که در راستای مهار تورم برنامه‌ریزی می‌کنند باید نگاهی هم به رونق و رشد اقتصادی، سرمایه‌گذاری و تقویت تولید ملی داشته باشند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1469708
ارسال نظر
نظرات