شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 16:55 منتشر شده در مورخ: 1398/01/02 شناسه خبر: 1469968
راه های حمایت دولت از تولیدکنندگان
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت: مسئولان باید با شیوه رفع موانع تولید، بهبود شرایط کسب‌وکار و ایجاد فضای مساعد کارآفرینی با فعالیت‌هایی مانند حمایت‌های بیمه‌ای، گمرکی و بانکی و تأمین منابع تسهیلاتی از تولیدکنندگان حمایت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با صاحب نیوز با تبریک ولادت حضرت علی (ع) و سال جدید اظهار کرد: با توجه به شعار سال، مسائل اقتصادی همچنان اولویت اول کشور است که باید مورد توجه و فعالیت مسئولان باشد؛ زمانی که گفته می‌شود اقتصاد مهم است نه اینکه دیگر حوزه‌ها اولویت ندارد، بلکه در حوزه‌های دیگر هم باید به اقتصاد به‌صورت ویژه نگاه کرد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم که باید از کاندیداهایی که می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند برنامه اقتصادی بخواهیم؛ البته برنامه های فرهنگی و اجتماعی تأثیر متقابلی با این حوزه دارند.

وی افزود: در مسائل اقتصادی بحث تولید مطرح می‌شود، رهبر انقلاب در پیام نوروزی خود فرمودند تولید و رونق تولید مهم‌ترین راه برای بیرون رفتن از مشکلات اقتصادی است؛ این تأکید رهبر انقلاب مبتنی بر مطالعات و مشورت با کارشناسان است.

فولادگر با بیان اینکه رونق تولید بر بیکاری و اشتغال، تورم، حضور مردم در اقتصاد و تقویت اقتصادی که بند اول سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، اثرگذار خواهد بود و مشکلات این حوزه را حل می‌کند، تصریح کرد: رونق اقتصادی موجب بالا رفتن تولید ناخالصی کشور و با ارزش شدن پول ملی می‌شود، این موارد تنها بخشی از فواید اجرای شعار سال است.

وی با اشاره به حمایت از تولید بیان کرد: قسمتی از این کار سهم مردم است که باید از تولید داخل حمایت کنند و در میدان حضور تولید داشته باشند و قسمتی مسئولان هستند که باید زمینه را فراهم و از تولیدکنندگان حمایت کنند؛ مسئولان باید با شیوه رفع موانع تولید، بهبود شرایط کسب‌وکار و ایجاد فضای مساعد کارآفرینی با فعالیت‌هایی مانند حمایت‌های بیمه‌ای، گمرکی و بانکی و تأمین منابع تسهیلاتی از تولیدکنندگان حمایت کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: قطعاً «رونق تولید» را در اولویت در مجلس و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی خواهیم گذاشت و شعار امسال کار ما را در یک‌ساله باقی‌مانده از این مجلس سنگین‌تر می‌کند؛ اولین دستور صحن علنی مجلس در سال جدید رفع ایرادات شورای نگهبان به قانون تولید داخل و حمایت از کالای ایرانی است.

وی با توضیح اینکه سه گزارش نظارتی داریم که اولین آن گزارش از قانون رفع موانع تولید است، خاطرنشان کرد: اصل ۴۴ و اقتصاد مقاومتی دو گزارش دیگر است؛ اولویت مجلس باید بر نظارت اجرای قوانین باشد و در زمینه تولید داخل قانون کم نداریم، لذا باید کار نظارتی انجام شود.

فولادگر در پایان اظهار کرد: اگر نیاز به اصلاح قانون در امورات نظارتی هم بود، قانون را اصلاح می‌کنیم.

به گفته نماینده مردم اصفهان در مجلس، بیشترین بار فعالیت‌های تولید بر دوش دولت است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1469968
ارسال نظر
نظرات