شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 20:17 منتشر شده در مورخ: 1398/01/03 شناسه خبر: 1470196
گروه مسلح موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که تحت حمایت آمریکا قرار دارد، از ترکیه خواست تا به مداخله نظامی خود در سوریه پایان دهد و از همه اراضی این کشور عقب‌نشینی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گروه نیروهای دموکراتیک سوریه می‌گوید که «داعش در سوریه هنوز تمام نشده است، بلکه هسته‌های پنهان آن وجود دارد».

به گزارش شبکه روسیا الیوم، گروه مسلح قسد از ترکیه خواست تا «به مداخله نظامی خود در سوریه پایان دهد و از همه اراضی این کشور عقب‌نشینی کند».

قسد تاکید کرد که «داعشی‌ها باید در یک دادگاه بین‌المللی در سرزمینی که در آن مرتکب جنایات شدند، محاکمه شوند».

ساعاتی پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، از شکست کامل داعش خبر داد، «نیروهای دموکراتیک سوریه» صبح امروز شنبه / دوم فروردین اعلام کردند که نبردها در منطقه الباغوز واقع در جنوب سوریه، پایان یافته و با «پاکسازی کامل»، بقایای داعش در این منطقه از بین خواهد رفت.

مصطفی بالی سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه، در پیامی توئیتری ضمن اعلام این خبر نوشت که «داعش صد درصد زمین‌هایش را از دست داده و شکست خورده است».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز جمعه در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگاران گفته بود که «داعش دیگر در سوریه هیچ منطقه‌ای را در اختیار ندارد».

منبع: فارس
http://dana.ir/1470196
ارسال نظر
نظرات