شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:06 منتشر شده در مورخ: 1398/01/04 شناسه خبر: 1470222
نماینده مردم شازند در مجلس عنوان کرد:
تضمین بازار مصرف، اساسی‌ترین مسئله برای رونق تولید/نقش چهار وزارت خانه در ایجاد پیش‌نیازهای رونق تولید
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین راه تحقق شعار سال این است که رونق تولید را به‌واسطه ضریب اطمینان بازار مصرف تضمین کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص شعار سال ۹۸ گفت: انتخاب شعار سال نشان از این دارد که اصلی‌ترین مسئله کشور، اقتصاد و معیشت است و رویکردی هم که رهبر معظم انقلاب در چند سال گذشته داشتند توجه به موضوعات اقتصادی بوده است.

ابراهیمی افزود: این انتخاب درست‌ترین نقطه اشاره بوده چون واقعیت این است که اگر رونق تولید و به یک‌شکلی اقتصاد پویا نداشته باشیم، معیشت مردم به اشکال می‌خورد و بقیه اهداف گم می‌شود.

مشکل اصلی تولید اجراست نه قانون!

وی ضمن بیان اینکه هم اسناد بالادستی و هم قوانین موجود خلائی در حوزه ایجاد رونق برای تولید ندارند عنوان کرد: در حوزه قانون‌گذاری فعلاً خلائی نمی‌بینم حتی اگر هم باشد دولت خیلی فوری می‌تواند در قالب لایحه پیشنهاد دهد و مجلس هم در راستای تحقق دستور رهبر انقلاب سریعاً این را تعیین تکلیف کند ولی باید گفت که ازنظر قانونی خلأ نداریم و مشکل اصلی در حوزه اجراست.

تضمین بازار مصرف، اساسی‌ترین مسئله برای رونق تولید

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در حوزه رونق تولید بیان کرد: بهترین راه تحقق شعار سال این است که رونق تولید را به‌واسطه ضریب اطمینان بازار مصرف تضمین کنیم. نمی‌توانیم بگوییم تولیدی رونق دارد ولی بازار ندارد. یعنی این بازار است که به تولید رونق می‌دهد. ما باید هم بازار داخل و هم‌بستر بازار خارج را طوری فراهم کنیم که تولید در کشور رونق پیدا کند.

وظیفه چهار وزارت خانه در ایجاد پیش‌نیازهای رونق تولید

ابراهیمی، وظیفه چهار وزارت خانه را در ایجاد پیش‌نیازهای تحقق شعار سال مهم دانست و تشریح کرد: چهار وزارت خانه اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و امور خارجه می‌توانند در حوزه تولید تأثیرگذار باشند و برای تولید با شرایطی که بر کشور حاکم است بازار مصرف را به‌صورت تضمین‌شده و پویا با یک بستر مناسب فراهم کنند.

وی افزود: اگر یک نگاه ساده به رفتار چینی‌ها داشته باشیم این‌ها تمام تلاششان را می‌گذارند تا به هر شکلی شده است کالا را بفروشند. چون حیات اقتصادشان بر فروش کالاست و ما نیز اگر می‌خواهیم تولید رونق پیدا کند باید بازار مصرف داشته باشیم که باید گفت اساسی‌ترین مسئله برای تولید بازار مطمئن مصرف است.

کج‌سلیقگی‌های مدیریتی مشکلی برای تولید

نماینده مردم شازند بابیان اینکه بیشتر مسئله در تولید به سمت مسئولین اجرایی برمی‌گردد و عمدتاً آن‌طور که باید خوب مدیریت نمی‌کنند و یک مقداری کج‌سلیقگی‌ها وجود دارد تصریح کرد: همین‌که در حال حاضر ارزش پول ملی کاهش پیدا کرد آسیب کلی برای جامعه است و بخشی از این اتفاق در اثر عدم دوراندیشی بود که نقطه آسیب نشان دادیم و آمریکا دقیقاً به نقطه آسیب ما فشار می‌آورد. حالا که ارزش پول ملی کاهش پیداکرده است همه‌اش تهدید است الا بحث صادرات که می‌توان گفت، صادرات در کشور ما مقداری توجیه دارتر شده است یعنی ازنظر قیمتی کالای ما در خارج از کشور خریدار دارد.

ابراهیمی به فرصت‌های پیش‌آمده در حوزه صادرات پرداخت و خاطرنشان کرد: ما از فرصت صادرات هم به‌جای اینکه استفاده کنیم، تبدیل به تهدید می‌کنیم. یک‌بار می‌بینیم وزیر صنعت و یا کشاورزی صادرات بعضی از کالاها را بدون مطالعه ممنوع اعلام می‌کنند که این تصمیمات مقطعی آسیب‌زاست.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1470222
ارسال نظر
نظرات