شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1398/01/05 شناسه خبر: 1470438
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:
اجرای قوانین تولید با مشکل مواجه است/خود تحریمی داخلی عامل اختلال در رونق تولید
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس به قوانین حوزه تولید پرداخت و گفت: ممکن است مشکلاتی هم در قوانین و مقررات وجود داشته باشد ولی بیشتر از همه در عرصه اجرای قوانین و مقررات با مشکل مواجه هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ د در خصوص شعار سال گفت: تولید مهم‌ترین شاخصی است که در اقتصاد کشور اهمیت دارد.

کریمی اظهار کرد: اگر تولید رونق داشته باشد بسیاری از شاخص‌های اقتصادی مانند اشتغال، صادرات و خیلی از مسائل دیگر در اقتصاد کشور بهبود پیدا می‌کند به همین خاطر تولید، محور مهمی است و باید موردتوجه باشد.

وی افزود: از طرفی دیگر متأسفانه موانع و مشکلاتی در عرصه تولید هست که باعث می‌شود تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی عملاً نتوانند آن‌طور که باید عمل کنند.

خود تحریمی داخلی عامل اختلال در تولید

وی عنوان کرد: در شرایطی که دچار تحریم هم هستیم. متأسفانه علاوه بر فشارهای خارجی در خیلی از موارد دچار یک نوع خود تحریمی در داخل هستیم و مشکلاتی ایجاد می‌کند. مشکلات ایجادشده باعث می‌شود که عملاً تولیدکنندگان روند کارشان دچار مشکل و روند فعالیت‌های تولیدی دچار اختلال شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس ضمن تأکید بر اینکه باید در راستای حمایت از تولید، تمهیداتی برای مقابله با تحریم‌ها و فشارهای خارجی فراهم شود تصریح کرد: همچنین باید موانع و مشکلاتی که در داخل کشور پیش پای تولیدکنندگان گذاشته می‌شود برداشته شود تا تولید رونق پیدا کند.

اجرای قوانین تولید با مشکل مواجه است

وی به قوانین حوزه تولید پرداخت و اظهار کرد: ممکن است مشکلاتی هم در قوانین و مقررات وجود داشته باشد ولی بیشتر از همه در عرصه اجرای قوانین و مقررات با مشکل مواجه هستیم و این وظیفه مجریان قانون است که از قوانین خوب و مفیدی که برای حمایت از تولید در سال‌های گذشته تصویب‌شده است به‌خوبی استفاده کنند.

کریمی افزود: یکی از این قوانین، قانون منع واردات کالاهایی است که در کشور امکان ساخت دارد. این قانون وجود دارد ولی متأسفانه در بسیاری از موارد کالاهایی که امکان ساخت داخل دارند همچنان وارد می‌شوند و عملاً تولیدکنندگانی که در داخل کشور می‌توانند آن‌ها را بسازند، بیکار و تعطیل می‌شوند.

اکثریت مجلس قائل به مقابله با آمریکا نیستند

وی در خصوص گلایه رهبری از مجلس شورای اسلامی گفت: این گلایه، گلایه‌ای به‌حق و واردی است و متأسفانه فضای کلی مجلس به‌گونه‌ای است که  اکثریت موجود در مجلس قائل به این نیستند که ما باید در مقابل فشارهای آمریکا اقدامات مقابله‌به‌مثلی انجام دهیم و قوانین و مصوباتی داشته باشیم که حداقل به لحاظ ظاهری بتواند این اقدام صورت بگیرد .

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطرنشان کرد: در اجرای برجام نیز دولت موظف بود که گزارش‌های دوره‌ای ارائه کند و اگر طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرد دولت موظف باشد که اقدامات مقابله‌به‌مثلی را انجام دهد ولی متأسفانه هم در مورد ارائه گزارش‌های کوتاهی می‌شود و هم در مورد اقداماتی که باید به‌صورت مقابل به‌مثل انجام شود و متأسفانه چون اکثریت مجلس مدافع برجام و فضای موجود هستند درنتیجه امکان تهیه و تصویب طرح‌های این‌گونه در مجلس اجازه نمی‌دهند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1470438
ارسال نظر
نظرات