شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1398/01/08 شناسه خبر: 1471421
نشریه آمریکایی تحلیل می کند؛
هدیه شوم ترامپ به نتانیاهو از جیب شهروندان ساکن جولان!/ دیوانه ای که اشغالگری و نژادپرستی اسرائیل را مقدس می شمارد
ترامپ در حین تشویق و دلگرم کردن نتانیاهو و حتی در میان متهم شدن رژیم صهیونیستی به خاطر جنایات جنگی در غزه و کشتار غیر نظامیان به ویژه کودکان از سوی سازمان ملل متحد، کمک به فلسطینی ها را متوقف کرده و به دائمی ساختن موضع خود در اسرائیل ادامه می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ دونالد ترامپ طی نقض آشکار قوانین بین الملل، ادعای حاکمیت رژیم صهیونیستی بر ارتفاعات جولان را به رسمیت شناخته است.

این دستور در میان موج جدیدی از خشونت در نوار غزه به همراه پاسخ موشکی و حملات هوایی بی تناسب رژیم اشغالگر به وقوع پیوست.

به گفته لوبلاگ؛ تنش های غزه که به طور فزاینده ای غیر قابل سکونت می شود، همچنان در اوج است.زندگی ها و خانه هایی که در غزه همچنان در حال از بین رفتن است تنها بر ضرورت مذاکره در مورد یک راه حل صادقانه برای یکی از مرکزی ترین درگیری های مخرب خاورمیانه تأکید دارد.

اما اقدام اخیر ترامپ، پشتیبانی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در انتخابات رژیم صهیونیستی به تاریخ 9 آوریل سال جاری (2019) را طراحی کرده و به حزب حکومتی که سیاست ها را خشمگین می سازد و در مخالفت مستقیم با مواضع آمریکا است، تجاوز کرد.

حمایت از نتانیاهو و سرسپردگی حزب راست گرای صهیونیستی، هزینه ای معادل جان هزاران سوری و میلیون ها فلسطینی را در بر دارد.

رژیم صهیونیستی در سال 1967 در جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل طی غصب کردن جولان ده ها هزار سوری را آواره کرد و مانع بازگشت آنها به خانه هایشان شد.

بعدها، سازمان ملل متحد با دفاع از قطعنامه 497 شورای امنیت به وضوح انضمام یک جانبه ی جولان در سال 1981 به خاک اسرائیل را محکوم کرد. قطعنامه 497، تصمیم رژیم صهیونیستی مبنی بر اعمال قوانین، قلمرو قدرت و حکومت خود در ارتفاعات اشغالی جولان سوریه را پوچ و بی اعتبار و فاقد ارزش بین المللی خواند.

تصاحب و ضمیمه سازی یک قلمرو از طریق نیروی نظامی تحت قوانین بین المللی ممنوع است. آمریکا با تکیه بر این اصل، انضمام شبه جزیره کریمه روسیه را محکوم می کند، بنابراین تصمیم ترامپ باعث خوشنودی پوتین می شود.

هنوز هزاران دُروز (اقلیت دینی عرب تباری که در اسرائیل زندگی می کنند) در جولان سوریه زندگی می کنند و هویت سوری خود را حتی به عنوان شهرک های اسرائیلی که فراتر از تأسیسات دفاعی امنیتی گسترش یافته و در وهله اول اشغال جولان را توجیه می کند، حفظ می کنند.

همانطور که سازمان دیده بان حقوق بشر خاطرنشان کرده است، تصمیم دولت ترامپ حمایت های میسر از سوری های تحت قانون اشغال که شامل ممنوعیت علیه شهرک سازی و استخراج منابع طبیعی به نفع اشغالگر است را کاهش می دهد.

البته رژیم صهیونیستی با اعتراض اندک از سوی آمریکا به فعالیت های ممنوعه در هر دو مورد (شهرک سازی و استخراج منابع طبیعی به نفع خود) ادامه می دهد. با دستور ترامپ، آمریکا دیگر این حمایت ها را به رسمیت نخواهد شناخت.

انکار حقیقت اشغال جولان به فهرست بلند بالای سیاست های ترامپ که به مردم سوریه آسیب می زند، می افزاید. به علاوه، استثمار از وضعیت کنونی سوریه این تغییر سیاست آمریکا، دستور ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان سوری به این کشور و درخواست بودجه پیشنهادی ترامپ برای سال مالی 2020 برای حذف تمام کمک های مالی به سوریه علیرغم نقش ویرانگر آمریکا در زیرساخت های حیاتی شهرهایی چون رقه را توجیه می کند.

ترامپ با هدیه دادن جولان به نتانیاهو، اشغالگری که مختص شهروندان مسلمان درجه دو جولان تحت قوانین نژادپرستانه اسرائیل است را امری مقدس می پندارد.

این تصمیم و تغییر سیاست ترامپ در مورد جولان، پیامدهای ناگواری برای فلسطینی ها به همراه دارد. ترامپ علیرغم نقض قوانین بین المللی از سوی نتانیاهو همچنان از وی حمایت می کند و به او قدرت می دهد.

ترامپ در حین تشویق و دلگرم کردن نتانیاهو و حتی در میان متهم شدن رژیم صهیونیستی به خاطر جنایات جنگی در غزه و کشتار غیر نظامیان به ویژه کودکان از سوی سازمان ملل متحد، کمک به فلسطینی ها را متوقف کرده و به دائمی ساختن موضع خود در اسرائیل ادامه می دهد.

معصومه میرحسینی

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1471421
ارسال نظر
نظرات