شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 11:55 منتشر شده در مورخ: 1398/01/09 شناسه خبر: 1471561
آقای رئیس جمهور؛ رسانه نقش حیاتی در مدیریت بحران دارد!
رسانه ها می توانند نقش حیاتی در قبل، حین و بعد از بحران ها بازی کنند. رسانه ها کارکردهای بسیار مهمی در ابعاد مختلف بحران دارند. مشارکت آن ها برای مدیریت بهینه ی بحران بسیار ضروری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  رهیاب ؛ امروزه مردم به ویژه در کشورمان به لطف وجود رسانه ها، در لحظه از آخرین اخبار و اتفاقات پیرامون خود و دیگر نقاط جهان با جزئیات ریز آگاه می شوند.

 
یکی از مهمترین ویژگی رسانه ها، آگاهی بخشی به مخاطبان خود در شرایط بحرانی است که لازمه وجود رسانه ها در جامعه را دوچندان کرده است.
 
رسانه ها می توانند نقش حیاتی در قبل، حین و بعد از بحران ها بازی کنند. رسانه ها کارکردهای بسیار مهمی در ابعاد مختلف بحران دارند. مشارکت آن ها برای مدیریت بهینه ی بحران بسیار ضروری است.
 
چند روزی است که برخی استانهای کشور در نیمه شمالی، غربی و جنوبی درگیر سیل شده اند و از همان دقایق نخست این رسانه ها بودند که با حضور به موقع در صحنه، تصاویر و اخبار سیل را به منتشر کردند.
 
با بحرانی شدن وضعیت در شهرهای سیل زده، مسئولان نیز پس از حضور در محل حادثه از مردم خواستند که با همکاری آنها بتوانند خطرات و خسارت های سیل ویرانگر را کاهش دهند، اما این درخواست مردم را چه ابزاری جز رسانه به گوش مردم رساند؟
 
استان خوزستان نیز چند روزی است که با خطر جدی سیل روبرو است و سدهای این استان در آستانه سرریز شدن هستند که موجب بالا رفتن آب رودخانه ها و خطرات پیش رو خواهد شد اما این رسانه ها بودند که در لحظه آخرین وضعیت را از جانب مسئولان به گوش مردم رساندند.
 
در این حین، روز جمعه (9 فروردین ماه) قرار است حسن روحانی برای بررسی وضعیت سیل در خوزستان به این استان سفر نمایند که اقدامی پسندیده است اما در تصمیمی عجیب، خبرنگاران از همراهی رئیس جمهور در این سفر منع شدند.
 
اکنون در شرایطی که مسئولان روزانه با استفاده از ظرفیت رسانه، درحال مدیریت بحران سیل در استان هستند، سفر چراغ خاموش روحانی به خوزستان، بدون حضور خبرنگاران یک اقدام غیر مسئولانه است که نشان از عدم اشراف اطرافیان رئیس جمهور به اهمیت نقش رسانه ها و مدیریت بحران است.
http://dana.ir/1471561
ارسال نظر
نظرات