شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 17:22 منتشر شده در مورخ: 1398/01/12 شناسه خبر: 1472376
رئیس اداره میراث فرهنگی کاشمر خبر داد؛
برگزاری نوروزگاه کودکان در کاشمر برای نخستین بار در استان
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر از برگزاری نخستین نوروزگاه ویژه کودکان استان خراسان رضوی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یار خراسانی، رضا یوسفی، ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: در یازدهمین روز از فصل بهار برای اولین بار در استان خراسان‌رضوی اولین نوروزگاه ویژه کودکان در کاشمر برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه تمامی قسمت های این نوروزگاه توسط کودکان و نوجوانان به صورت تخصصی برگزار شد، خاطرنشان کرد: آشنایی کودکان با فرهنگ ها و آیین های بومی ترشیز از جمله اهداف برگزاری این نوروزگاه بود که در خانه تاریخی دانش با حضور خانواده ها به اجرا در آمد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر اجرای زنده موسیقی محلی، بازی های بومی و آئینی، نقاشی صورت، نوروز خوانی و ... از جمله برنامه های نوروزگاه کودکان برشمرد و تصریح کرد: در بسیاری از روستاها و شهر کاشمر تا به امروز مراسم نوروزگاه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 25 نوروزگاه در شهرستان کاشمر برگزار می شود، اذعان کرد: امسال برای اولین بار هفت اقامت‌گاه بوم‌گردی در حال خدمت‌رسانی به زائران و مسافران هستند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1472376
ارسال نظر
نظرات