شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1398/01/14 شناسه خبر: 1472653
فرماندار کمیجان خبر داد:
خسارت ۴۵ میلیارد تومانی سیلاب به راه ها و کشاورزی کمیجان
فرماندار کمیجان گفت: خسارات وارد شده در بخش راه های این شهرستان حداقل ۳۰ میلیارد تومان و در بخش کشاورزی و مزارع حداقل ۱۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید فائض پور فرماندار شهرستان کمیجان در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص اقدامات صورت گرفته جهت مقابله با سیلاب رخ داده در چند روز اخیر، گفت: بیشترین بارندگی چند روز گذشته در استان مرکزی پس از شهرستان خنداب، با ۱۰۳ میلی متر مربوط به کمیجان بوده است.

وی با بیان اینکه این میزان بارندگی در عرض چند ساعت اتفاق افتاد، اظهار کرد: این در حالی است که در سال های گذشته این حجم از بارش در یک سال رخ می داد و همین موضوع مدیریت آن را دشوار کرد.

فائض پور ادامه داد: آمادگی مردم و مسئولین تمام دستگاه ها شامل اداره راه، نیروی انتظامی، بسیج و سپاه و شهرداران و ... و وجود امکانات در شهرستان کمیجان، باعث شد تا بسیاری از خسارات کاهش پیدا کند اما در بحث جاده و راه و مزارع خسارات زیادی به این شهرستان وارد شده است.

خسارت ۳۰ میلیاردی به راه ها و ۱۵ میلیاردی به مزارع شهرستان کمیجان

فرماندار کمیجان برآورد خسارات وارد شده در بخش راه های این شهرستان را حداقل ۳۰ میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: همچنین بخشی از جاده های روستایی و پل ها تخریب شده و در بخش کشاورزی و مزارع نیز حداقل ۱۵ میلیارد تومان خسارت برآورد شده که البته به صورت تقریبی تخمین زده شده است.

تخریب ۵ خانه روستایی در چهرقان

وی با اشاره به شکسته شدن سد خاکی روستای چهرقان و جاری شدن سیل در این روستا، عنوان کرد: با جاری شدن سیل در روستا ۵ خانه به طور کامل تخریب شد و خساراتی هم به جاده ها وارد شد که راه میلاجرد به چهرقان به شدت آسیب دیده و در چند نقطه آن رانش زمین رخ داده است. همچنین در مسیر جاده وفس و جاده های کوهستانی با مشکلاتی مواجه هستیم.

منفعت سیل؛ افزایش حجم سفره های زیرزمینی

فائض پور با ابراز امیدواری در تسریع پرداخت خسارت ها تاکید کرد: خوشبختانه سیل در مقایسه با سایر حوادث ویرانگر در کنار خسارات، منافعی نیز برای آن منطقه دارد چنانچه قبل از بارندگی های اخیر حجم آب سفره های زیر زمینی در منطقه میلاجرد بسیار نگران کننده بود که در بارش های اخیر حجم آن افزایش قابل توجهی یافته است و در بعضی از روستاها که سال های گذشته با مشکل کمبود آب مواجه بودیم امسال ان شا الله مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

وی با تشکر از حضور مردم و دستگاه های مختلف جهت کمک های صورت گرفته خاطرنشان کرد: علی رغم تمام مشکلاتی که در سطح شهرستان وجود داشت با یاری مردم و نیروهای مختلف بسیاری از مشکلات رفع شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1472653
ارسال نظر
نظرات