شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 17:30 منتشر شده در مورخ: 1398/01/15 شناسه خبر: 1472878
تنگ بنیون زیبای ناشناخته تنگستان+ تصاویر
تنگه­‌های هفتگانه کوه بیرمی یکی از زیباترین مناطق جنوب کشور محسوب می­‌شود، تلخ آب بید، بنیون، روانی، گشی، یخ، مخدان و آشی نام این مجموعه تنگه است که در بین آنها تنگ بنیون دیدنی‌­ترین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس، کوه­‌های خاییز بلندترین بخش استان بوشهر هستند که در جنوب شرقی شهرستان تنگستان قرار دارند.

بلندترین کوه این منطقه بیرمی نام دارد که ارتفاع آن 1950 متر است و به بام استان بوشهر معروف است.

تنگه­‌های 7گانه کوه بیرمی یکی از زیباترین مناطق جنوب کشور محسوب می­‌شود، تلخ آب بید، بنیون، روانی، گشی، یخ، مخدان و آشی نام این مجموعه تنگه است که در بین آنها تنگ بنیون دیدنی‌­ترین است.

نتیجه تصویری برای تنگ بنیون

تنگه بنیون در ارتفاع 500 متری  و در جنوب روستایی به همین نام قرار دارد، این تنگه بسیار سرسبز بوده و پوشیده از گونه‌های مختلفی چون انار، بنه، بادام وحشی، مرکبات، نخل، کنار، انجیر، گز، خرزهره، گون، گل گندم، گاو زبان و بارهنگ است.

 

در میان تنگه رودی جاری است که نیزارهای زیبایی اطراف رود را پوشانیده و آب آن را چشمه­‌های واقع در انتهای مسیر تامین می­‌کنند.

نتیجه تصویری برای تنگ بنیون

چشمه‌­ها در کنار یکدیگر  واقع شده و دو حوضچه به عمق حدود یک متر را تشکیل داده اند. دسترسی به این تنگ از طریق جاده ارتباطی اهرم به روستای بنیون میسر است.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1472878
ارسال نظر
نظرات