شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:29 منتشر شده در مورخ: 1398/01/15 شناسه خبر: 1472910
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی:
تاخیر دیرهنگام دستگاه ها در سیل اخیر جای سئوال دارد/ بودجه های ستاد بحران هرگز در جای خودش صرف نمی شود
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بودجه های ستاد بحران کشور ضعیف است و همین بودجه نیز هرگز در جای خودش که پیش بینی شده صرف نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیم یارمحمدی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: تاخیر دیرهنگام دستگاه های اجرایی در سیل اخیر برای همه جای سئوال دارد اما پس از آن ورود خوبی داشتند و هم اکنون نیز در حال مرتفع کردن مشکلات مردم این مناطق هستند.

وی ضمن تشکر از اقدامات سریع و به موقع سپاه و قرارگاه خاتم و سایر ارگان های نظامی افزود: متاسفانه پیش بینی های لازم برای نگهداری حجم ورودی آب به کشور وجود نداشت و مساله مستندسازی و ذخیره تجربیات بحران های گذشته و تجربه نگاری که بسیار حائز اهمیت هم می باشد تاکنون انجام نشده که بزرگترین ضعف در ستاد بحران است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس ادامه داد: متاسفانه بودجه های ستاد بحران بسیار ضعیف است و این بودجه هم هرگز در جای خودش و محلی که پیش بینی شده صرف نمی شود که در این خصوص باید فکر اساسی کرد.

به گفته یارمحمدی؛ این ستاد باید به یک وزارتخانه مجزا و یا سازمانی با بودجه مستقل تبدیل شود چرا که از میان 40 بحران جهانی حدود 38 مورد آن مرتباً در کشور ایران در حال وقوع است.

وی تصریح کرد: امیدواریم پس از تصویب لایحه قوانین ستاد بحران توسط شورای نگهبان شاهد استقلال این ستاد باشیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1472910
ارسال نظر
نظرات