شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:58 منتشر شده در مورخ: 1398/01/15 شناسه خبر: 1473030
شهردار کلانشهر اراک خبر داد:
خسارت ۶۰۰ میلیارد ریالی سیل به اراک/ ۱۲ مسیر درون شهری در سیل اخیر مشکل آفرین شدند
شهردار اراک گفت: برآوردهای اولیه از میزان خسارات سیلاب به حوزه زیرساختی و مدیریت شهری اراک ۶۰۰ میلیارد ریال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمد کریم شفیعی شهردار اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: برآوردهای اولیه از میزان خسارات سیلاب به حوزه زیرساختی و مدیریت شهری اراک ۶۰۰ میلیارد ریال است.

شفیعی افزود: این رقم در محاسبات اولیه کارشناسان جمع بندی شده و جزبیات دقیق آن در روزهای آتی تکمیل و برای دولت ارسال می شود.

وی توضیح داد: بر اثر بارش های شدید و آبگرفتگی، کانال ها و آبراهه ها در اراک خساراتی دیده و دیواره رودخانه قره چای در مسیر حریم کلانشهر اراک در چندین نقطه ریزش و تخریب داشته و پل ها دچار شکستگی و آسیب شده اند.

شهردار اراک اظهار کرد: ابنیه زیرساختی و فنی، روکش آسفالت معابر، فضای سبز و تاسیسات نیز در اراک خسارات زیادی دیده اند که بازسازی و ترمیم آن ها در اولویت است.

شفیعی عنوان کرد: نیروهای انسانی حوزه مدیریت شهری و تمامی ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین شهرداری در قالب ستاد مدیریت بحران کلانشهر اراک در هفته جاری به صورت تمام وقت در جریان حل مشکلات سیلاب و بارش های شدید حضور داشتند که بخشی از تجهیزات آتش نشانی و ماشین آلات سنگین آسیب دیده و باید نوسازی و اصلاحات لازم در این راستا انجام شود.

وی بیان کرد: نواقص فنی معابر و کانون های خطرآفرین در بحث ترافیک و آبگرفتگی در این کلانشهر شناسایی شده و رفع مشکلات آن ها با اولویت دنبال می شود.

شهردار اراک توضیح داد: در مرکز دفع پسماند شهر اراک نیز با توجه به آبگرفتگی، کانال هدایت سیلاب ایجاد شده، اما ساماندهی مسایل این بخش پس از فروکش کردن سیلاب و بارش ها با جدیت دنبال می شود.

شفیعی خاطرنشان کرد:۱۲ مسیر درون شهری دارای نواقص فنی و شیب نامناسب درجریان ناپایداری های جوی هفته اخیر در اراک مشکل آفرین شدند.

وی اظهار کرد: منطقه کرهرود اراک به دلیل نزدیکی به رودخانه قره کهریز و وجود قنات های قدیمی در بستر ساخت و ساز شده این منطقه، در بارش های سیل آسا دچار آبگرفتگی شد که با دستور استاندار مرکزی ۳۵ واحد مسکونی تخلیه و با ۲۴ پمپ تخلیه، کار هدایت آب از منازل مردم انجام گرفت.

لازم به ذکر است، بیش از ۱۰۰۰ نفر از مدیران و عوامل انسانی در مدیریت شهری با ۷۰ دستگاه انواع تجهیزات و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در عملیات راهبری سیلاب و مدیریت آبگرفتگی کلانشهر اراک مشارکت داشتند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1473030
ارسال نظر
نظرات