شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1398/01/16 شناسه خبر: 1473207
تولید داخلی عامل اصلی رونق ملی است/ اقتصاد باید جان بگیرد و این میسر نخواهد شد مگر با حمایت از تولید ملی و با پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی
نماز جمعه ۱۶ فروردین ماه در سراسر استان کردستان برگزار شد و امامان جمعه در پیرامون موضوعات مختلف برای مردم سخنرانی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، نماز جمعه ۱۶ فروردین با حضور پرشور نمازگزاران در سراسر استان کردستان برگزار شد.

 

امام جمعه موقت سنندج: وقوع سیل در کشور آزمونی برای سنجش سخاوت مردم است

 

ماموستا معروف خالدی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: امروز روز امتحان توانمندان و اهل سخاوت است و ایران اسلامی مورد آزمون الهی قرار گرفته است، پس بی تفاوتی به سیل زدگان مایه سرافکندگی در برابر ذات احدیت است.

 


وی با بیان اینکه احساس همدردی و دلسوزی نشانه انسان مسلمان است، افزود: باید از هر طریق و هر آنچه در توان داریم به سیل زدگان کمک کنیم و از دردهای آنان بکاهیم. 

 


خطیب موقت جمعه سنندج با بیان اینکه ملت ایران در امتحان های گذشته همواره موفق و سربلند بوده اند، تاکید کرد: قطعا مردم کشورمان مردم مناطق سیل زده را تنها نخواهند گذاشت و در کمک به همنوعان خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند. 
ماموستا خالدی مردم سیل زده را به صبر در برابر مشکلات توصیه کرد و گفت: مادامیکه همه در صحنه باشیم و از همکاری با یکدیگر دریغ نکنیم رحمت پروردگار نیز شامل حال کشورمان می شود و با موفقیت از مشکلات کنونی نیز عبور می کنیم. 

 


وی ممانعت کشورهای اروپایی و آمریکا از ارسال کمک به سیل زدگان کشورمان را کاری زشت و غیر انسانی عنوان کرد و اظهار داشت: از دشمنان غیر از دشمنی نباید انتظاری داشت و ملت و مسئولان باید با تعامل و همدلی برای کاهش آلام حادثه دیدگان تلاش کنند.

 


امام جمعه موقت سنندج در ادامه با بیان اینکه خداوند بر استقامت انسان مسلمان تاکید کرده است، اضافه کرد: ایمانداران واقعی کسانی هستند که در هر شرایطی با گفتار و کردار به خداوند متعال ایمان داشته و در مقابل مشکلات استقامت داشته باشند.


بر اثر بارندگی های شدید در روزهای ابتدایی سال 98، سیل تعدادی از استان های کشور از جمله گلستان، مازندران و لرستان را در برگرفت و باعث کشته شدن عده ای از هموطنان و خسارات زیادی به واحدهای مسکونی و زیرساخت ها شد.

 

امام جمعه بیجار:  تولید داخلی عامل اصلی رونق ملی است

حجت الاسلام علی مرادی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه بیجار که با حضور نمازگزاران در حسینیه شهر برگزار شد با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: رعایت تقوی الهی موجب رستگاری انسان در دنیا و آخرت می شود.

 

وی با اشاره به سیل های اخیر در کشور ضمن تسلیت به خانواده های عزادار افزود : مدیریت ستاد بحران کشور با برنامه ریزی های دقیق تر می تواند جلوی تخریب ها و تلفات بیشتر در بلایای طبیعی را بگیرد. 

 

امام جمعه بیجار ضمن قدردانی از زحمات ستاد مدیریت بحران شهرستان بیجار گفت : مدیریت ستاد بحران شهرستان بیجار با برنامه ریزی های دقیق و ورود به موقع و اطلاع رسانی خوب در هفته گذشته خوب وارد کار شد که عملکرد آنها قابل تقدیر است. 

 

وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر رونق تولید تاکید فرمودند زیرا تولید داخلی راهگشای مشکلات اقتصادی خواهد بود و لذا حمایت از تولیدکنندگان باید در اولویت قرار گیرد.

 

حجت الاسلام مرادی تاکید کرد : مسئولان ما در سال جدید با مدیریت بهتر باید راه را برای رونق ملی باز کنند .

 

خطیب جمعه بیجار تصریح کرد : توجه به بنگاه های اقتصادی زود بازده و ترغیب شهروندان به استفاده از کالاهای ایرانی از مهمترین راه های رونق ملی در کشور است .

 

امام جمعه موقت قروه: اقتصاد باید جان بگیرد و این میسر نخواهد شد مگر با حمایت از تولید ملی و با پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی

 

حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با بیان اینکه ماه رجب رو به پایان است و ماه شعبان آغاز می شود، اظهار داشت: باید قدر این روزها را دانست و از این فرصتی که در اختیار داریم برای بیشتر نزدیک شدن به خداوند استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه باید ماه رجب و ماه شعبان درک شوند افزود: باید در این ماه ها از فضای معنوی مساجد استفاده شود و اگر می خواهیم درست زندگی کنیم و درست به دیار باقی بشتابیم باید از این ماه ها که مقدمه ماه رمضان هستند استفاده کنیم.


امام جمعه قروه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی های حزب الله خاطر نشان کرد: حزب الله حزب خداوند است و این حزب با دشمنان خدا دوستی ندارد حتی اگر این دشمنان نزدیکترین افراد به آنان باشند.


به گفته باباییان خدای متعال در کنار حزب الله است و همین باعث می‌شود که حزب الله قوی تر و استوارتر شود.


وی ادامه داد: حزب شیطان حزب آتش و جهنم است اما حزب الله که دل در گرو خداوند قرار می دهد حزب بهشت خواهد بود و همیشه سربلند و رستگار است.


باباییان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سال جدید افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی آغاز سال نو فرمودند که اقتصاد باید جان بگیرد و این میسر نخواهد شد مگر با حمایت از تولید ملی و با پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی.


وی به دسیسه های دشمن در این مسیر اشاره نمود و گفت : دشمن ما 40 سال است که منافقانه به دنبال مقابله با ایران اسلامی است.


وی ادامه داد: آمریکا اگر دلسوز ملت ایران اسلامی بود پس چرا از برجام خارج شد؟


به گفته باباییان آمریکایی که هنوز نتوانسته است خسارات آتش سوزی جنگل های آمریکا را جبران کند به دنبال متهم کردن ایران اسلامی در جریان خسارات سیل است.


امام جمعه قروه با اشاره به اقدامات مسئولین در تمامی بخش ها برای کمک به سیل‌زدگان افزود: مردم سیل زده همه هستی خود را از دست داده اند و باید این مصیبت ها برای آنان جبران شود.


وی با بیان اینکه طوفان های اخیر در آمریکا بالغ بر 3 هزار نفر کشته داشته اند افزود: آمریکا با این وضعیت خفت بار خود به دنبال خالی کردن دل مردم ایران است و جا دارد ما برای تو دهنی ردن به آنان فریاد مرگ بر آمریکا سر دهیم.


خطیب نماز جمعه قروه با تاکید بر لزوم کمک به سیل زدگان کشور بیان داشت: امروز باید همه دست در دست هم برای کمک به سیل زدگان به هر شیوه ای که می توانیم کمک کنیم و به یاری هموطنان خود بشتابیم.

 

امام جمعه دهگلان: مسلمانان باید اخلاق و رفتار پیامر (ص) را الگو واقعی خود قرار دهند

ماموستا سید عارف عنایتی در خطبه های نماز جمعه امروز دهگلان در مسجد جامع این شهر از مسلمانان خواست  که  احلاق و رفتار پیامبر (ص) را الگوی زندگی خود قرار دهند.

 

 وی با بیان اینکه مسلمان واقعی کسی است که دیگر مسلمانان از دست و زبان او در امان باشند گفت: براستی کسانی که در فضای حقیقی و مجازی با دروغ و افترا مردم را مورد آزار و اذیت خود قراردهند اگر تمام شبانه روز را به عبادت خدا مشغول شوند آن شخص از رحمت خداوند به دور است.

 

امام جمعه دهگلان در ادامه با اشاره به خسارت مالی و جانی سیل دراستانهای کشور از مردم شهرستان خواست با کمک مالی خود به داد مردم سیل زده  بشتابند زیرا در دستورات و شریعت اسلامی به کمک همنوع در هنگام گرفتاری و حوادث تاکید فراوان شده است.

 

 ماموستا عنایتی با بیان تاکید اداره برق شهرستان به کشاورزانی که ترانس برق چاه کشاورزی  آنان در این روزها  مورد سرقت قرا گرفته است،  گفت: بنا به درخواست اداره برق شهرستان اگر مورد مشکوکی در حمل و نقل وسایل برقی کشاورزی در حین جابجایی مشاهده شد به نیروی انتظامی فورا گزارش داده شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1473207
ارسال نظر
نظرات