شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:03 منتشر شده در مورخ: 1398/01/18 شناسه خبر: 1473763
کارشناس مسائل دینی:
بهترین اعمال در ماه شعبان استغفار است/بدن خود را با صدقه در این ماه از آتش جهنم حرام کنید
کارشناس مسائل دینی گفت : بهترین اعمال در ماه شعبان استغفار است؛ استغفار به معنای توبه گناهان گذشته و محافظت از خود است تا در آینده مرتکب گناه نشویم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین احمد شیخ بهایی کارشناس مسائل دینی در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با فضیلت ماه شعبان اظهار داشت : پیامبر اکرم (ص) ماه شعبان را روزه می گرفتند و به ماه رمضان وصل می کردند و می فرمودند شعبان ماه من است و هر کسی که یک روز از ماه من را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می شود .

وی گفت : امام صادق (ع) نیز می فرمایند وقتی ماه شعبان فرا می رسد امام سجاد(ع) اصحاب خود را جمع می کردند و به نقل از پیامبر (ص) می فرمودند شعبان ماه من است پس این ماه را برای محبت خود و تقرب به خدا روزه بگیرد.

 کارشناس مسائل دینی با اشاره به این که روزه گرفتن در ماه شعبان یاری پیغمبر خدا است، خاطر نشان کرد : امیرالمومنین علی (ع) می فرمودند هیچ گاه روزه ماه شعبان از من دور نشد و تا زنده ام این روزه را از دست نمی دهم .

شیخ بهایی بهترین اعمال ماه شعبان را استغفار دانست، افزود : استغفار به معنای توبه گناهان گذشته و محافظت از خود است تا در آینده مرتکب گناه نشویم .

وی صدقه دادن در این ماه را از دیگر اعمال بیان کرد و گفت : کسانی که توانایی مالی ندارند می توانند حتی نصف دانه یک خرما را صدقه دهند تا بدنشان را به آتش جهنم حرام کنند.

کارشناس مسائل دینی تشریح کرد : خواندن دو دعا در این ماه توصیه می شود که یک دعا ظهرها خوانده می شود و کلا صلوات بر پیغمبر(ص) و اهل بیتش است و از خداوند می خواهد مرا کمک کن تا به شکرانه نعمت هایی که به من داده ای همدردی کنم با کسانی که روزی بر آن ها تنگ گرفتی .

شیخ بهایی ادامه داد : هم اکنون سیل مسئله اول مملکت است در نتیجه گرفتاری در مناطق سیل زده بسیار بالاست پس کسانی که می توانند باید به هر شکلی با سیل زده ها همدردی کنند.

وی عنوان داشت : مناجات شعبانیه از دیگر دعاهای این ماه است که مناجات دوازده امام و سرشار از عشق، احساس وعاطفه نسبت به خداوند و بسیار شیرین و لذت بخش است پس کسانی که می خواهند رابطه با خداوند را برقرار کنند باید از این دعا غافل نشوند .

انتهای پیام/

http://dana.ir/1473763
ارسال نظر
نظرات