شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 15:00 منتشر شده در مورخ: 1398/01/23 شناسه خبر: 1475632
طبق نتایج نهایی انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، حزب «لیکود» به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی 36 کرسی از 120 کرسی در کنست را از آن خود کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فارس، نتایج رسمی انتخابات زودهنگام رژیم صهیونیستی اعلام شد که بر اساس آن، حزب راست‌گرای «لیکود» به رهبری «بنیامین نتانیاهو»، 36 کرسی از 120 کرسی در کنست را از آن خود کرده است.

روزنامه یدیعوت آحارانوت گزارش داد که «بنی گانتز» رهبر حزب «آبی-سفید» رژیم نیز با کسب 35 کرسی حزب دوم این انتخابات شد.

در نتایج نهایی اعلام شده آمده است که حزب «اسرائیل خانه ماست» به رهبری «آویگدور لیبرمن» پنج کرسی را کسب کرد.

 حزب «شاس» به رهبری «آریه درعی» نیز توانست با کسب 6.7 درصد آرا، هشت کرسی کنست را کسب کند.

بر اساس این گزارش، احزاب راست‌گرا در مجموع با کسب ۶۵ کرسی و به دست آوردن بیش از نیمی از کرسی‌های پارلمان(کنست)، دولت آینده رژیم صهونیستی را تشکیل خواهند داد.

انتخابات پارلمانی زودهنگام رژیم صهیونیستی که روز سه شنبه گذشته برابر با نهم آوریل/۲۰ فرودین ماه سال جاری برگزار شده بود، یکی از دشوارترین انتخاباتی بود که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر کنونی رژیم با آن روبرو بوده است؛ چون رقابت تنگاتنگی با رقیب خود یعنی بنی گانتز رئیس سابق ستاد مشترک ارتش این رژیم داشت.

نتانیاهو از سال ۲۰۰۹ تاکنون در سه دوره متوالی زمام قدرت را در دست دارد و از سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ هم این سمت را در اختیار داشت. وی که تا چند روز دیگر مامور به تشکیل دولت آینده می‌شود، مجبور خواهد بود که بر سایر احزاب دست راستی ائتلاف کند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1475632
ارسال نظر
نظرات