شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 19:45 منتشر شده در مورخ: 1398/01/23 شناسه خبر: 1475727
تجمع شاغلان سودان بر مخالفت خود با اظهارات رئیس کمیته سیاسی شورای نظامی سودان تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از المیادین، تجمع شاغلان سودان به عنوان مهمترین سازمان دهنده اعتراضات ضد عمر البشیر در سودان بر مخالفت خود با اظهارات رئیس کمیته سیاسی شورای نظامی سودان تاکید کرد.

واکنش چین به تحولات سودان

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به تحولات سودان و برکناری عمر البشیر از ریاست جمهوری این کشور گفت ما همچنان به روابط خود با سودان صرف نظر از تحولات این کشور ادامه می‌ دهیم.

این سخنگو در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت ما اوضاع را با دقت رصد می‌کنیم و امیدواریم سودان بتواند وضعیت موجود را پشت سر بگذارد، چین صرف نظر از تحولات به وجود آمده همچنان به توسعه روابط دوستانه خود با سودان ادامه خواهد داد.

واکنش اتحادیه اروپا به تحولات سودان

سخنگوی موگرینی مسئول سیاست خارجی و  امنیت اتحادیه اروپا اظهار داشت فدریکا موگرینی موضعی درباره بیانیه نظامی سودان دارد و آن را واکنش و پاسخ رضایت‌بخشی به اوضاع قلمداد نمی‌کند.

این سخنگو امروز جمعه افزود روز گذشته واکنش و اظهارنظری از سوی  اتحادیه اروپا در قبال اوضاع سودان از سوی موگرینی شاهد بودیم، بیانیه نظامی پاسخ رضایت بخشی به اوضاع نیست و روند سیاسی باید خواسته های ملت سودان را برآورده کند و اینکه یک مرحله نتقالی در سایه دولت  غیرنظامی باشد.

اقدام حاکم نظامی سودان در خصوص گروه‌های سیاسی

رئیس شورای نظامی انتقالی سودان کمیته سیاسی نظامی را ماموریت دیدار و گفت‌وگو با گروه‌های مختلف سیاسی این کشور کرده است.

این تجمع در بیانیه‌ای تاکید کرد با آنچه کمیته سیاسی وابسته به شورای نظامی اعلام کرده، مخالف است.

http://dana.ir/1475727
ارسال نظر
نظرات