شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1398/01/25 شناسه خبر: 1476038
در سایه بی توجهی نمایندگان نسبت به عملکرد استاندار
قطار انتصاب مدیران غیر بومی به شرکت توزیع برق بوشهر رسید/ بی توجهی استاندار به توانمندی بومی های استان
گفتنی است پس از کوچ پاراد از شرکت توزیع برق استان بوشهر در ششم مهرماه سال گذشته، تمیمی به عنوان سرپرست، امورات این شرکت را در دست گرفت و پس از فراخوان وزارت نیرو برای انتخاب مدیرعامل ، وی به همراه دو نفر دیگر در لیست نهایی برای مصاحبه های تخصصی به دفتر وزیر نیرو دعوت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس؛ سالهاست که فعالان اجتماعی و سیاسی استان بوشهر متفق القول بر این نکته تاکید دارند که با وجود مدیران موفق و باسابقه در استان، چرا مدیران غیر بومی به آنها ترجیح داده می شوند؟،سیاستی که در سالهای گذشته، استنان بوشهر را به آزمایشگاهی برای آزمون و خطای مدیران رده پایین از شهرهایی که در سطح یکی از شهرک های میانه نیز نیستند، تبدیل کرده است.

امروزه دراستان بوشهر، مدیریت با چالش هایی روبه روست و این چالش ها اغلب در بحث بومی و غیربومی بودن مدیران و یا کارا بودن مدیران است که اغلب در رسانه ها، نظرات کارشناسان و صحبت های مردم می توان مشاهده کرد که به نوعی از عملکرد مدیران نارضایتی وجود دارد. مقصود این نوشته زیر سوال بردن عملکرد برخی مدیران موفق غیربومی نیست.

آیا در شهری که فرزندان برومند آن در خارج از حوزه شهرستان مدیرانی توانمند و جسوری هستند که آوازه ی آنها در سطح ملی ست، کسی پیدا نمی شود که به عنوان مدیرعامل شرکت نفت و … فلان منطقه انتخاب شود؟آیا در این شهر قحط الرجال است که فرد غیرشاغلی به یکباره در یک مدیریت کلیدی شهرقراربگیرد؟ آیا در این شهر کسی نیست که به عنوان مسئول در اداره ای که فعالیتش خدمات رساندن به شهروندان است، خدمت کند؟

گفتنی است پس از کوچ پاراد از شرکت توزیع برق استان بوشهر در ششم مهرماه سال گذشته، تمیمی به عنوان سرپرست، امورات این شرکت را در دست گرفت و پس از فراخوان وزارت نیرو برای انتخاب مدیرعامل ، وی به همراه دو نفر دیگر در لیست نهایی برای مصاحبه های تخصصی به دفتر وزیر نیرو دعوت شد.

در حالی که در بهمن ماه سال گذشته تمامی مقدمات صدور حکم مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر برای تمیمی آماده بود ، استاندار بوشهر کوس مخالفت را سر داد تا بتواند یک گزینه غیربومی را به زودی جایگزین وی کند.

این گزینه عبدالحمید عباس شیاری معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق اهواز است که لابی قوی نمایندگان استان خوزستان و یک مدیر ذی نفوذ بوشهری در خارج از استان را پشت سر خود داشت.

قصد ندارم عملکرد تک تک این مدیران را بررسی و ارزیابی کنم، اما می خواهم توجه عموم را به این قضیه جلب کنم که تمایل انتصاب مدیران یک شهرستان از شهرهای دیگر و یا مدیران ضعیف، روشی علمی و منطقی نیست! و مطمئناً مسائل سیاسی در این امر دخالت داردآیا هدف عدم مدیر پروری برای نداشتن رقیبی برای خود نمیباشد؟یا برای انجام امور در برابر بده و بستان ها با افراد غیربومی نمی باشد؟

در طی این چند سال مدیرانی که به نوعی رقیب یا مخالف سلیقه مدیران ارشد استان بوشهر بودند و یا باج ندادند را یا با نامه نگاری ها و یا با تحریکات افکارعمومی از طریق رسانه های تحت کنترل خود مدیران را تحت فشار قرارداده و در راستای تخریب آنها گام برداشتید.مردم  بوشهر آگاه هستند و عملکردها را رصد می کنند.

باید دید با توجه به وجود نیروهای متخصص و کارآمد بومی در استان آیا شاهد همچنان شاهد انتصابات غیربومی در این سازمان خواهیم بود یا نظر مسئولان تغییر خواهد کرد؟

انتهای پیام/

http://dana.ir/1476038
ارسال نظر
نظرات