شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:44 منتشر شده در مورخ: 1398/01/26 شناسه خبر: 1476701
کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق از وزارت خارجه خواست موضعی بازدارنده در قبال تحرکات مخرب واشنگتن در برخی مناطق از جمله غرب عراق اتخاذ کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق تحرکات «جوی هود» کاردار سفارت آمریکا در بغداد در منطقه العامریه در جنوب الفلوجه را ناقض حاکمیت عراق و آداب و رسوم دیپلماتیک خواند.

«مهدی تقی»، عضو این کمیته در اظهاراتی به وبگاه خبری المعلومه گفت:  هود با سفر منطقه عامریه الفلوجه سعی دارد آرای برخی چهره‌های عشایر را با پول بِخَرد تا رضایت آنها را برای ماندن نظامیان آمریکایی در عراق تضمین کند، درحالی که وزارت خارجه  عراق از این اتفاق مطلع نبوده و ناقض قوانین بین المللی و حاکمیت عراق است.
 
وی افزود: وزارت خارجه عراق موظف است نسبت به سفارت آمریکا موضع بازدارنده‌ای بگیرد؛ چون تحرکات آن در داخل عراق بدون اطلاع دولت عراق است، یعنی سفارت آمریکا پا را از گلیم خود فراتر نهاده و با حمایت از برخی گروه‌ها به دنبال دستیابی به اهداف مخرب خود در عراق است.
 
تقی از عزم کمیته امنیت و دفاع پارلمان برای جمع آوری امضای سوال از محمد علی الحکیم، وزیر خارجه کشورش و بررسی علل تحرکات سفارت آمریکا خبر داد و گفت: وزارت خارجه باید موضع شجاعانه در قبال حضور غیرقانونی نظامیان آمریکایی در عراق بگیرد.
 
«صلاح العیساوی»، فرمانده بسیج مردمی در عامریة الصمود  در استان الانبار روز یکشنبه از بازدید کاردار سفارت آمریکا د بغداد از منطقه العامریه در جنوب الفلوجه خبر داد.
 
منبع: فارس
http://dana.ir/1476701
ارسال نظر
نظرات