شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 16:17 منتشر شده در مورخ: 1398/01/26 شناسه خبر: 1476777
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان:
افزایش تولید ۲۵ درصدی آبزیان در مزارع مکانیزه زنجان/ 95 درصد مزارع پرورش ماهی استان زنجان به تجهیزات نوین آبزی‌پروری مجهز شد
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان با اشاره به تجهیز مزارع پرورش ماهی استان زنجان به تجهیزات نوین گفت: 95 درصد مزارع پرورش ماهی استان زنجان به تجهیزات نوین آبزی‌پروری مجهز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منصور حقی ‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; لزوم ارتقای مکانیزاسیون در واحدهای آبزی‌پروری را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: توجه هرچه بیشتر به امر مکانیزاسیون در تمام مراحل تولید، فرآوری و توزیع محصولات آبزی، موجب رقابت‌پذیری بیشتر شده و در نهایت تولید اقتصادی را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: مکانیزاسیون در صنعت آبزی‌پروری فرآیند تغییرات کیفی در واحدهای تولید آبزیان با استفاده از ادوات، تجهیزات و فن‌آوری پیشرفته است و لذا توسعه مکانیزاسیون در این بخش باعث افزایش تولید و ارتقای کیفیت محصول شده و نهایتا ارتقای بهره‌وری و توسعه پایدار را به همراه دارد.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان با تاکید بر مدیریت علمی و کارآمد مزارع آبزی‌پروری به منظور بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود خاطرنشان کرد:  در حال حاضر بیش از 95 درصد از مزارع سردآبی استان زنجان مجهز به تجهیزات آبزی‌پروری است.

حقی راد بیان کرد: مکانیزه کردن واحدهای آبزی‌پروری و استفاده از تجهیزات در این بخش همچنین نقش بسزایی در بهبود کیفیت آب مصرفی دارد به طوری که با ایجاد شرایط مطلوب فیزیکی و شیمیایی در محیط اکوسیستم آبی زمینه رشد بهتر ماهی آبزی را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه تحقیقات در استان نشان دهنده افزایش تولید 25 درصدی آبزیان پرورشی در مزارع مکانیزه است، افزود: به‌کارگیری تجهیزات نوین آبزی‌پروری در مزارع جزو الزامات ادامه فعالیت در این استان محسوب می‌شود.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان تصریح کرد: برای تمدید مجوز پرورش آبزی و یا صدور مجوز جدید، آبزی‌پرورانی که به لحاظ سرمایه‎‌گذاری در خصوص تجهیز مزارع خود مشکل دارند می‎‌توانند تسهیلات دریافت کنند که این تسهیلات بر اساس طرح توجیهی آبزی پروران پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1476777
ارسال نظر
نظرات