شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:34 منتشر شده در مورخ: 1398/01/28 شناسه خبر: 1477191
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان:
جابجایی بیش از ۷ میلیون تن کالا در سیستان و بلوچستان/اشتغال برای ۳۰۳ نفردر بخش حمل و نقل استان فراهم شد
علی خانقائی گفت: هفت میلیون و 314 هزار و 682 تن کالا سال گذشته توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای این استان جابجا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی خانقائی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در تشریح خبر فوق اظهار کرد: این میزان بار توسط 496 هزار و 161 سفر انجام شده ناوگان باری جابجا شده است.

به گفته وی، میزان تناژ  بار جابه جا شده در سال 97 در مقایسه با 5 میلیون و 318 هزار و 170 تن کالای حمل شده در سال 96، رشد 38 درصدی را نشان می دهد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان عمده کالاهای جابجا شده در سال گذشته را برنج، هندوانه و سیمان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 108 شرکت حمل و نقل داخلی کالا در سیستان و بلوچستان فعال بوده و 8 هزار و 964  نفر راننده باری نیز در این استان مشغول کار هستند.

وی تعداد ناوگان باری فعال استان را بیش از 6 هزار دستگاه عنوان کرد و افزود: با توجه به اهمیت اقتصادی صنعت حمل و نقل، در بخش حمل و نقل داخلی کالای استان در سال گذشته زمینه اشتغال 303 نفر فراهم شد.

وی با اشاره به نقش بندر چابهار در جابجایی کالاهای اساسی کشور گفت: این بندر به عنوان یکی از مهمترین بنادر کشور، به دلیل دسترسی به آبهای آزاد بین المللی از طریق اقیانوس هند، از موقعیت استراتژیکی در واردات، صادرات و ترانزیت کالا برخوردار است.

این مسئول با بیان این مطلب که سال گذشته شاهد ورود 10 فروند کشتی حامل جمعاً 196 هزار و 794 تن کالاهای استراتژیک به بندر چابهار بودیم، افزود: اعمال تخفیفات ویژه، اصلاح تعرفه های عوارض و هزینه های بندری در کنار کوتاه بودن مسیر سبب شده تا چابهار به یکی از مقرون به صرفه ترین بنادر جنوبی کشور تبدیل شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1477191
ارسال نظر
نظرات