شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:51 منتشر شده در مورخ: 1398/01/28 شناسه خبر: 1477476
رئیس اتاق اصناف زاهدان:
بسیج معتمد مردم، نظام، اصناف و همه اقشار جامعه است/آمادگی صنوف برای مشارکت در طرح جهاد همبستگی ملی
رئیس اتاق اصناف زاهدان از آمادگی صنوف این شهر برای مشارکت در طرح جهاد همبستگی ملی خبر داد و اظهار کرد: بسیج امین، معتمد مردم، نظام، اصناف و همه اقشار جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید علی میرحسینی در گفتگو با عصرهامون، با بیان اینکه جامعه اصناف در کشور علاوه بر فعالیت در بعد اقتصادی، در سایر عرصه های اجتماعی، فرهنگی و ... نیز فعال بوده، گفت: از زمان مشروطه تاکنون، اصناف در مسائل روز کشور ایفای نقش داشته اند و در مسیر پیشبرد اهداف و آرمان های انقلاب و شرایط خاص مانند جنگ، همچون بازویی برای نظام همواره حامی و پشتیبان رزمندگان بوده اند.

وی طرح جهاد هبستگی ملی را اقدامی موثر در زمینه کمک رسانی به مردم سیل زده کشور برشمرد و افزود: اصناف و بازاریان زاهدان آمادگی دارند تا بر حسب وظیفه انسانی و اخلاقی خود تا حد توان در این طرح ورود و مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: حضور و نقش آفرینی بسیج به عنوان نهادی مردمی و انقلابی که بر اساس وظیفه ذاتی خود برای رفع مشکلات به مسائل ورود پیدا می کند و دیگر ارگان ها و سازمان های امدادرسان از جمله هلال احمر و کمیته امداد حضرت امام (ره)، باعث می شود صنوف با اطمینان خاطر مشارکت ویژه ای را در طرح جهاد همبستگی ملی داشته باشند؛ بسیج معتمد مردم، نظام، جامعه اصناف و همه اقشار اجتماع است.

وی از برگزاری جلساتی با حضور مسئولین امر و اتحادیه ها جهت جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی اصناف خبر داد و تصریح کرد: در همین راستا، از امروز فیش هایی بین کسبه زاهدان توزیع شده و هر کس می تواند بسته به توان و وسع خود کمک کند.

میرحسینی اذعان کرد: پول جمع آوری شده در قالب کمک های نقدی در اختیار دستگاه های متولی از جمله بسیج قرار می گیرد تا به عنوان امین، بسته به نیاز و ضرورت برای کمک به سیل زدگان هزینه شود.

وی طرح هر کاسب یک قلم کالای اساسی را حرکت خوب، زیبا و شایسته دانست و گفت: مطمئنا در میان اصناف و بازاریان شهر، هستند افراد خیری که تمایل به کمک و اهدای کالا داشته باشند. با توجه به نیاز مردم سیل زده، تامین اقلام اساسی از قبیل یخچال، کولر، اجاق گاز و قالی می تواند بسیار موثر باشد. ضمن اینکه بسیاری از بنگاه های خدماتی در سطح کشور نیز به صورت خودجوش در مناطق حضور یافته و اقدام به تعمیر کالاهای قابل استفاده می کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1477476
ارسال نظر
نظرات