شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1398/01/28 شناسه خبر: 1477488
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد؛
اتحاد دولت و مجلس برای تفکیک وزارت صمت
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس از طرح تفکیک وظایف و اختیارات بخش تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: در این طرح دولت و مجلس با یکدیگر هماهنگ هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فریدون احمدی ، نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: با هماهنگی مجلس و دولت مشکلی برای رعایت اصل ۷۵ نخواهیم داشت و طرح تفکیک دولت برای کنترل بهتر بازار است.

وی گفت: بر اساس این طرح  سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی که در حوزه تجارت و بازرگانی فعالیت دارند به وزارت تجارت و بازرگانی الحاق خواهند شد و دولت باید بدون ایجاد هزینه جدید با امکانات و بودجه فعلی وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، وزارتخانه جدید را تشکیل دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد: بر اساس دیگر تبصره طرح فوق، بانک توسعه تجارت تحت مدیریت مشترک سه وزارتخانه تجارت و بازرگانی، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن قرار می‌گیرد و وزارت اقتصاد نیز مدیران این بانک را انتخاب و منصوب می‌کند.

وی بیان داشت: عمده دغدغه مسئولان از این کار کنترل بهتر و مانور بیشتر بر بازار است اما من به شخصه به این طرح خوش بین نیستم، زیرا یک بار این سازمان‌ها را ادغام کردیم حال نباید آن‌ها را تفکیک کنیم.

احمدی تصریح کرد: تفکیک وزارتخانه‌ها امری نشدنی نیست اما بسیار سخت و با چالش‌هایی روبرو خواهد بود. اما اگر طرح تصویب شود همه مسئولان دست به‌دست هم می‌دهند تا بازار شکل گیرد.

نائب رییس کمیسیون صنایع مجلس به مقدار حجم بالای کار اشاره کرد و افزود: این طرح در کمیسیون صنایع و اجتماعی مجلس تصویب شده است و اگر طرح به صحن علنی مجلس برسد به علت دغدغه نمایندگان برای معیشت مردم این طرح تصویب خواهد شد و اگر شرایط کشور دوباره به حالت عادی برگردد دوباره این سازمان‌ها ادغام می‌شوند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1477488
ارسال نظر
نظرات