شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 20:49 منتشر شده در مورخ: 1398/01/29 شناسه خبر: 1477829
نخستین رویداد ملی استارتاپی سلامت دهان و دندان در اردبیل آغاز به کار کرد
نخستین رویداد استارتاپی سلامت دهان و دندان با بررسی ایده های برتر در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، عصر امروز نخستین رویداد استارتاپی سلامت دهان و دندان با حضور ایده پردازان 11 استان کشور و با هدف بررسی ایده های برتر در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آغاز شد.

عمران حاج محمدی رئیس دانشکده دندانپزشکی اردبیل، در جمع خبرنگاران گفت: این رویداد به منظور کمک به توسعه فناوری و ارائه تسهیلات به دانشجویان علاقه‌مند و صاحب ایده به صورت هدفمند از ۲۸ فروردین ماه به مدت ۳ روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برپا شده است.

وی افزود: هدف از برگزاری این استارت آپ شناسایی ایده‌های نو و برتر در حوزه سلامت دهان دندان جهت تجاری‌سازی این ایده‌ها و ایجاد اشتغال است.

حکمت فر، دبیر اجرایی این رویداد عنوان کرد: ۱۰۰ نفر از ۱۱ استان کشور از جمله استان‌های مازندران، آذربایجان شرقی و غربی،‌ بوشهر، همدان، کردستان، خراسان رضوی در این رویداد شرکت کرده‌اند. 

وی با بیان اینکه ۸ مربی و ۵ داور ملی در مدت ۳ روز ارزیابی ایده‌ها را بر عهده دارند، تصریح کرد: در پایان از ۳ ایده برتر تقدیر شده و صاحبان ایده‌های برتر از حمایت مالی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و پارک علم و فناوری استان اردبیل برخوردار می‌شوند. 

دبیر اجرایی نخستین رویداد سلامت دهان و دندان  گفت: مهمترین محورهای این استارتاپ ویکند در حوزه‌هایی همانند نانوفناوری در تشخیص بیماری‌های دهان و دندان، سلول‌های بنیادی در دندان‌پزشکی باز ساختی، ارتودنسی هوشمند دندان‌ها و بیومتریال‌های دندانپزشکی است.

انتهای پیام/ ج

 
http://dana.ir/1477829
ارسال نظر
نظرات