شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:06 منتشر شده در مورخ: 1398/01/31 شناسه خبر: 1477867
حمایت معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور از کمک بسیج به دولت در قالب طرح "جهاد همبستگی ملی"/2
هر اقدامی که پیوند بین دولت، ملت و ارکان نظام را تقویت کند خوب است/ طرح همبستگی ملی باعث حل مشکلات اساسی سیل زدگان می‌شود/ از طرح جهاد همبستگی ملی بسیج حمایت خواهیم کرد
هفته گذشته رئیس سازمان بسیج طی بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان، با رونمایی از طرح "جهاد همبستگی ملی"، از بسیج همه امکانات و توان این نهاد مردمی برای بازسازی مناطق سیل‌زده در کنار دولت خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هفته گذشته رئیس سازمان بسیج طی بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان، از طرح "جهاد همبستگی ملی" رونمایی کرد. به گفته سردار غیب‌پرور، بسیج در طرح جهاد همبستگی ملی، در بازسازی مناطق سیل‌زده با دولت مشارکت نزدیک خواهد داشت.

در این طرح قرار است هر مسجد در سراسر کشور ساخت یک منزل مسکونی و هر کاسب، تأمین یک کالای اساسی را عهده‌دار شود و مجموعه بانک‌های کشور نیز، هر بانک یک مدرسه را تقبل کنند.

تمهیدات لازم برای اجرای این طرح که برای بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده کشور با همت مردم و محوریت مساجد انجام خواهد شد، در حال انجام است. این اقدام یک دعوت ملی است که توسط بسیج صورت گرفته و سامانه‌ای در این راستا در تمام حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت سراسر کشور فعال خواهند شد.

در همین راستا معاونان عمران استانداری‌های کشور با اعلام حمایت از طرح جهاد همبستگی بسیج، آن را عاملی برای تسریع در روند بازسازی مناطق سیل‌زده کشور خواندند و اجرای طرح با محوریت مساجد را عامل اعتمادزا برای جلب کمک‌ و مشارکت مردمی دانستند.

 

استاندار قم:
«طرح جهاد همبستگی ملی» موجب اتحاد و همدلی بیشتر در کشور می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، بهرام سرمست بابیان این‌که هر طرح و اقدامی که پیوند بین دولت، ملت و ارکان نظام را در پی داشته باشد خوب است، گفت: «طرح جهاد همبستگی ملی» موجب اتحاد و همدلی بیشتر در کشور می‌شود.

چند روز پیش بود که سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین از «طرح جهاد همبستگی ملی» سخن گفت، طرحی که برای بازسازی و نوسازی مناطق مردم سیل‌زده کشور باهمت مردم، هیات مذهبی و با محوریت مساجد عملیاتی خواهد شد تا گامی در جهت برطرف کردن مشکلات مناطق سیل‌زده کشورمان باشد.

سردار غیب پرور در توضیح این طرح می‌گوید: در این طرح ملی و مردمی بنا نداریم جای دولت بنشینیم و کار تصدی‌گری و اجرایی انجام دهیم بلکه هدف ما کمک به دولت است و تا پایان کار نقش حمایتی خود را ایفا خواهیم کرد.

بهرام سرمست استاندار قم نیز در گفتگو با خبرنگار ما ضمن استقبال از این طرح، اظهار داشت: هر طرح و اقدامی که پیوند بین دولت، ملت و ارکان نظام را در پی داشته باشد مطلوب و مناسب است و موجب اتحاد و همدلی بیشتر در کشور می‌شود.

وی با اشاره جایگاه مسجد در این طرح ابراز داشت: مسجد هم‌محور تمام فعالیت ای انقلاب و مسائل دینی است که قطعاً در این طرح نیز مساجد می‌توانند به‌خوبی نقش مهم واصلی خودشان را ایفا کنند.

 

معاون استاندار لرستان:
طرح "جهاد همبستگی ملی" بازسازی مناطق سیل زده را تسریع می‌کند

احمد مرادپور در گفت و گو با  سفیر افلاک اظهار داشت: از ابتدای وقوع سیل در برخی از استانهای کشور از جمله استان لرستان، نیروهای جهادی و مردمی برای کمک و امداد رسانی به سیل زدگان وارد عمل شدند و با تلاش های فراوان بخشی زیادی از مشکلات برطرف شد.

وی اضافه کرد: از سراسر کشور 2500 نیروی داوطلب برای کمک و امدادرسانی به لرستان اعزام شدند و به سیل زدگان در بخش های مختلف کمک کردند.

به گفته وی علاوه بر کمک های نیروهای جهادی به سیل زدگان، خیرین و مردم نیز کمک های نقدی و غیر نقدی زیادی را برای سیل زدگان اهدا کردند که بسیار بیشتر از آنچه تصور می شد مردم به سیل زدگان کمک کردند و مردم هر آنچه در توان داشتند به سیل زدگان کمک کردند.

مرادپور تصریح کرد: بعد از امداد و نجات در سیل لرستان و لایروبی و پاکسازی گل و لای، ارزیابی های لازم توسط بنیاد مسکن از منازل مردم سیل زده آغاز شد که در پلدختر و معمولان خانه هایی که در اطراف رودخانه بودند، حریم جدید برای ساخت منزل جدید تعریف و ابلاغ شد و منازلی هم که نیاز به تعمیر داشتند در دستور کار قرار گرفتند.

معاون امور عمرانی استاندار لرستان با اشاره به اجرای طرح همبستگی ملی بسیج بیان کرد: طرح بسیار خوبی است که با اجرای آن کمک های مردمی و خیرین در مساجد تجمیع می شود و به صورت ساماندهی شده برای بازسازی منازل سیل زدگان استفاده می شود.

 

معاون عمرانی استانداری گیلان:
طرح “هر مسجد یک خانه” می‌تواند فراگیر شود/ در لرستان شاهد حضور چشمگیر و تلاش بی شائبه جوانان بسیجی بودم

علی اوسط اکبری مقدم در گفت و گو با خبرنگار ۸دی با اشاره به اجرای طرح “هر مسجد یک خانه” برای مردم مناطق سیل زده، اظهار کرد: طرح “هر مسجد یک خانه” بسیار خوب است و می تواند فراگیر شود.

وی با بیان اینکه ما پایه های اعتقادی داریم که این پایه ها در مساجد منسجم تر و افراد به هم نزدیک تر می شوند، گفت: مساجد کانون هایی هستند که با توجه به اعتقادات و مبانی دینی افراد را با همدیگر مرتبط تر و متحد تر می کنند و می توانند نقش خوبی در تمرکز کمک های مردمی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با تأکید بر اینکه این متمرکز بودن کمک ها می تواند کمک به ساخت مسکن سیل زدگان کند، تصریح کرد: مساجد یک نوع هویت محله محوری هم دارند یعنی بر روی افراد با بضاعت مالی خوب و بد شناخت دارد و در هر دو محور می تواند نقش خوبی ایفا کند و از صرف منابع خدای نکرده در جاهای دیگر جلوگیری می کند.

اکبری مقدم ادامه داد:  یکی از ارگان هایی که در تمام صحنه ها از آغازین روزهای تشکیلش به فرمان امام خمینی (ره) حضور داشته بسیج بوده است، وقتی می گوییم بسیج؛ یعنی همین مردم، از فضا و کره خاکی دیگر نیامده اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه همین فرزندان، برادران و خواهران ما هستند که در این عرصه ها حضور پیدا می کنند، اضافه کرد: منتهی اینها نیاز به ساماندهی دارند و در قالب بسیج ساماندهی می شوند.

اکبری مقدم با تأکید براینکه بنده یک هفته در منطقه سیل زده لرستان حضور داشتم، تصریح کرد: حضور چشمگیر و تلاش های بی شائبه جوانان خودجوش  در قالب بسیج را در این محلات که به شدت تخریب شده اند را شاهد بودم و حضور بهینه این جوانان بسیجی را طبق ساماندهی که سپاه انجام داده می توانیم ببینیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به اینکه بیشترین کمک ها در زمینه خدمات رسانی در پلدختر و حتی خرم آباد توسط بسیج و همین افراد بوده است، اضافه کرد: اینها در تشکل های دانشجویی هم حضور دارند و با توجه به تخصص هایشان در روستاهای کم برخوردار، کوهستانی و صعب العبور فعال اند و با عشق و علاقه وارد این روستا ها شدند.

اکبری مقدم افزود: بسیجیان در تمام صحنه ها حضور پیدا کردند و خدمات رسانی را انجام می دهند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران:
مجموعه استانداری تهران با سپاه کاملا هماهنگ است

محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران رفت و وی در پاسخ به اقدامات انجام شده در قالب این طرح اظهار داشت: متأسفانه این طرح هنوز به ما ابلاغ نشده است و جلساتی در این خصوص در استانداری نداشته‌­ایم. آنچه مسلم است، استانداری تهران بنا به دستورات ستاد مدیریت بحران و وزیر محترم کشور  به عنوان معین استان خوزستان انتخاب شده است. منطقه دشت آزادگان منطقه اصلی استانداری تهران است و استانداری با ظرفیت و امکانات کامل از جمله بیش از ۱۵۰دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در منطقه حاضر است.

وی در مورد نوع همکار استانداری با سایر ارگان ها خصوصاً سپاه پاسداران افزود: بنده و سایر مسئولان استانداری به همراه سردار یزدی، فرمانده محترم سپاه محمد رسول الله و سایر فرماندهان سپاه استانی در منطقه حاضر بودیم و دوشادوش نیروهای مسلح در خدمت به مردم پیش می‌­رویم. جلسات مشترکی نیز در تهران بین سپاه پاسداران و استانداری برگزار شده است. تمام تلاش مسئولان در هم جهت کردن اقدامات است تا خروجی بهتری حاصل شود و همکاری کامل با سپاه خواهیم داشت.

تقی‌زاده ادامه داد: مجموعه استانداری کاملاً با سپاه هماهنگ است و در صورت ابلاغ طرح جهادی به استانداری، به میدان خواهیم آمد. ملزومات زیادی تهیه شده که بخش اعظم آن از طریق کمک های مردمی بوده است و یقیناً اگر چارچوب جدیدی تعریف شود در قالب آن عمل می­‌کنیم. با دوستانمان در سپاه و بسیج هماهنگی می­‌شویم که اگر نیاز به اقدامی از سوی ما در قالب این طرح است وارد کار شویم.

 

معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی:
از طرح جهاد همبستگی ملی بسیج حمایت خواهیم کرد

رضا رجب زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک درباره حمایت از این طرح اظهار کرد: اتفاق سیل و زلزله از وقایعی هستند که کشور همچنین استان خراسان شمالی همیشه با آن مواجه هستند.

رجب زاده تصریح کرد: در این وقایع تلخ، همکاری و همراهی مردم و بسیج در کنار نیروهای دولتی برای امداد رسانی به آسیب دیدگان همیشه بخش مثبت ماجرا بوده که این اقدام مردم و بسیج به عنوان یک حسن، قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: در واقعه سیلاب های ماه جاری نیز در سطح استان، مردم و بسیج به صورت هماهنگ با نهادهای دولتی در امدادرسانی ها همکاری و مشارکت داشته اند.

در عین حال، وی بیان کرد: حال که زمان بازسازی و فرا رسیده، در همین راستا، با تدبیر استاندار خراسان شمالی، در استان شورای هماهنگی بازسازی با عضویت نهادها و ادارات ذی ربط از جمله نهادهای نظامی و انتظامی را تشکیل خواهیم داد.

رجب زاده افزود: در این شورا تمامی پیشنهادات و نظرات اعضا مورد ارزیابی قرار می گیرند و سرانجام با تصمیم گیری واحد، اجرای برنامه ها برای بازسازی مناطق سیل زده در دستور کار قرار خواهند گرفت.

وی درباره اجرای طرح جهاد همبستگی ملی که سردار غیب پرور در راستای بازسازی مناطق سیل زده کشور و کمک به بازتوانی مردم سیل زده در این مناطق را مطرح کرده اند نیز گفت: از این طرح حمایت خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: با ارائه این طرح به شورای هماهنگی بازسازی استان تصمیمات موثر برای اجرای آن را اتخاذ خواهیم کرد.

 

معاون اقتصادی و منابع انسانی استانداری گلستان:
طرح همبستگی ملی باعث حل مشکلات اساسی سیل زدگان می‌شود/ مساجد همواره محل حل مشکلات مردم است

محمد حمیدی در گفتگویی اختصاصی اظهار داشت: سیل در استان های مختلف کشور باعث ویرانی و آوارگی بسیاری از هموطنان شد و باید همه دستگاه ها، نهاد ها و مردم برای مرتفع کردن بخشی از آلام سیل زدگان پای کار بیایند.

معاون استاندار گلستان به تفسیر این طرح پرداخت و گفت: در این طرح هر مسجد ساخت یک مسکن، هر کاسب تامین یک کالای اساسی و مجموعه بانک های کشور، هر بانک ساخت یک مدرسه را متقبل می شود.

حمیدی با تحسین برانگیز دانستن این طرح اظهار داشت: مساجد همواره محلی برای حل مشکلات مردمی، بخصوص پایگاه مردمی برای دفاع از این مرز و بوده است، ساخت مسکن برای سیل زدگان توسط مساجد منطبق با هویت و ذات مسجد است.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: برای عملیاتی شدن این طرح باتوجه به اماده بودن سامانه اسیب دیدگان ازسیل وروحیه همراهی وهمکاری عمومی بسترهای لازم مهیا و رایزنی های موردنیاز از سوی استانداری گلستان صورت می گیرد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1477867
ارسال نظر
نظرات