شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:47 منتشر شده در مورخ: 1398/01/30 شناسه خبر: 1477914
آنچه در خطبه های نماز جمعه کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد:
انقلاب اسلامی نمایی کوچک از حکومت امام زمان (عج) است/قیمت گذاری ناجوانمردانه شن و ماسه در کهگیلویه وبویراحمد
ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ی صبح زاگرس ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 
 

یاسوج:

 

حجت الاسلام علی اصغر حسینی امام جمعه مرکز استان در خطبه های اول نماز گفت: خود و شما بزرگواران را به تقوای الهی توصیه کرده و از آلودگی و معصیت میکنم، بنابراین تقوا انسان ها را به خوبی ها هدایت کرده و رزق و روزی او را تامین میکند.
 
 
 
 
وی بیان کرد: خداوند متعال در سوره نحل آیه ۹۷ می فرماید: هرکس عمل نیک کند چه مرد باشد و چه زن باشد، که جنسیت مورد نظر نیست و مکان و زمان، رتبه های دنیوی مورد توجه نیست و هرکس عمل نیک داشته باشد، خداوند زندگی پاکیزه ای به او عطا کرده و در آخرت رستگار خواهد شد و خداوند به انسان با عمل خوب به بهتر از آن پاداش نیک خواهد داد.
 
 
 
 
حجت الاسلام حسینی  افزود: دنیا محل عبور است و باید به جایگاه ابدی سفر کند در همین ارتباط باید گفت وقت عمل و فرصت در دنیا است و تلاش در اینجا باید صورت گیرد تا ثمره ان در آخرت نتیجه آن نصیب انسان شود، باسابقه ترین حکومت، استوارترین خانه ها، قدرت های پوشالی از بین خواهد رفت جزء ایمان و عمل صالح، بنابر این اعمال انسان باید رنگ الهی داشته باشد تا همانطور که خداوند ابدی است، شکل عمل ما ابدی باشد.
 
 
 
 
 حسینی در خطبه های دوم نماز جمله یاسوج گفت: مناسبت های هفته زیاد بوده، یکی از آنها ولادت امام آخر زمان و آخرین ولی خدا حضرت مهدی (عج) هست، آن بزرگی که همه آزادگان منتظر قدم های مبارک او هستند و تمام آرمان های انبیاء از آدم تا خاتم را تحقق می بخشد، خداوند برای هر امتی رسولی میفرستد و محتوای آن برنامه دوتا برنامه بوده عبادت خدا و مبارزه با طاغوت است، انقلاب اسلامی نمایی کوچک از حکومت امام زمان (عج) است و او تشکیل دهنده حکومت مستضعیفن و دولت الهی که طاغوت ها، ظالمان، متجاوزان را از بین ببرد، همان مستضعفانی که آن حضرت ماموریت پیدا کرده حکومت و عالم و همه نعمت ها و خوبی را و برادری ها را به وسیله آن امام محقق سازد و مستضعفان را وارث زمین می گرداند.
 
 
 
 
خطیب جمعه یاسوج بیان کرد: روز یکشنبه در مصلی یاسوج مجلسی به یاد حضرت آیت الله ملک حسینی(ره) برگزار خواهد شد.
 
 
 
 
 
وی اضافه کرد: سپاه پاسداران به وسیله امام راحل بعد از انقلاب اسلامی که سلسله پهلوی فروریخت، تشکیل شد و عده ای لازم بود تا انقلاب را از دست اجانب حفاظت کند و آن نیروی الهی و انقلابی سپاه پاسدارن بود و امام بعد از دو سال تشکیل آن فرمود اگر سپاه نبود کشور هم‌نبود بنابراین آنها فرزند انقلاب مردم، حافظ دین و خنثی کننده توطئه های دشمن هستند و بر همین اساس ترامپ و امسال او باید بر علیه سپاه توطئه کنند، آمریکا در دوره بوش یا کلینتون و سردمداران آنها، عده ای محدود بودند که کشور خود بر جنایت بنا نهادند و کشوری سازنده تروریست، سازنده بمب اتم و استفاده از آن، مرتکب شدن به انواع جنایت در عراق، افغانستان، لیبی و کسانی که خود تروریست هستند سپاهیان را جزء سازمان های تروریستی معرفی میکند، بنابراین از او انتظاری نیست، ترامپ با اقدام خود سبب اتحاد در کشور شد.
 
 
 
 
 
وی بیان کرد: در سیل اخیر همه قشرها با وحدت از سراسر کشور کمک‌کردند و رهبر معظم‌انقلاب فرمودند در دفاع مقدس هم به همین شکل بود و با وحدت خود دشمنان را شکست دادند و امروز دشمنان که می گفتند چهل سالگی خود را نمی بینید شکست خوردند، امروز ارتش با تجهیزات خود در ۲۹ فروردین و روز ارتش رژه رفته و در آن زمانی که هم رژه نداشتند به سیل زدگان کمک میکردند.
 
 
 
 
حسینی گفت: ملت ایران هرگز با دشمنان عقب نشینی نخواهند کرد و ایران لقمه چربی بوده و این لقمه برای طعم کنندگان باعث خفگی آنها خواهد شد.
 
 
*******************
 
 
 لیکک:
 
 
قیمت گذاری شن و ماسه در استان ناجوانمردانه است/شورای اسلامی شهر لیکک تاکنون به وعده های خود عمل نکردند
 
 
نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.
 
 
 
حجت الاسلام افروغی ابتدا با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، به تبیین شرایط ایجاد خانوارهای مهدوی به عنوان عناصر اصلی زمینه ساز ظهور پرداخت.
 
 
 
وی با بیان اینکه هر اندیشه ای که تولید شود،به طور قطع در مواقع ضروری مورد استفاده قرار می گیرد، بر لزوم تولید اندیشه در جامعه تاکید کرد.
 
 
 
امام جمعه شهر لیکک در ادامه با اشاره به اینکه عالم هستی برپایه خرافات نیست،افزود:در جامعه افرادی که خود مفلوک هستند،با نوشتن چند خط دعا،گذاشتن استخوان در قبرستان یا چند دانه نخود می خواهند زندگی مردم را تغییر دهند؛این اعمال خرافات است و هدف عاملین، سرکیسه کردن مردم ساده لوح است.
 
 
 
وی افزود:استعدادهای درونی و هیجانات مثبت انسان در بستر ائمه اطهار و در شرایط کنونی در بستر ولایت فقیه شکل می گیرد.
 
 
 
حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز تصریح کرد:تا زمانی که حکومت حضرت مهدی(عج)در سراسر جهان گسترده نشود،حکومت شیعه و شیعیان مستضعفین هستند.
 
 
 
وی گفت:در سیل اخیر دیدیم که داوطلبانی از جبهه های مقاومت به کمک سیل زدگان ما آمدند که این نشان از تاثیر  مواضع انقلاب و مقام معظم رهبری در منطقه و جهان است.
 
 
 
حجت الاسلام افروغی افزود:مسئولان ما و کسانی می توانند مدعی زمینه سازی ظهور باشند که خودشان اهل مسجد و شرکت در مراسمات دینی باشند.
 
 
 
وی با اشاره به شکل گیری موج اتحاد و انسجام بین ارتش و سپاه ما، گفت:راز موفقیت سپاهی و ارتشی ما قدرت پهباد و دیگر سلاح های نظامی آنها نیست بلکه قدرت واقعی آنها مردمی  و معنوی بودن آنهاست.
 
 
 
خطیب نماز جمعه بهمئی خاطرنشان کرد:در شهرستان ما به جز یکی دو مورد ، حراست های ما خوابند، این نیرو ها باید با اداره اطلاعات هماهنگ باشند و بر نیروهای اداری خود اشراف داشته باشند و از حقوق مردم و بیت المال دفاع کنند.
 
 
 
حجت الاسلام افروغی در ادامه گفت:دولت باید برای جبران خسارت های سیل زدگان،هم توزیع کمک های مردمی را به درستی مدیریت کند و هم در تخصیص بودجه های عمرانی و اعطای تسهیلات اولویت بندی کند.
 
 
 
امام جمعه شهر لیکک با بیان اینکه سیستم بانکی ما همچنان مخالف تولید است،گفت:بانکداران ما افرادی مؤمن و متدین اما سیستم بانکی ما مشکل دارد.
 
 
 
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:قیمت   مصوب ماسه در شهرستان و استان ذهن ما را به این موضوع سوق می دهد که نکند پشت پرده معامله ای صورت گرفته باشد؟
 
 
 
وی با بیان اینکه قیمت گذاری شن و ماسه در استان ناجوانمردانه است،افزود:مگر  قرار است همه ظلم ها و خسارات بر مردم تحمیل شود؟
 
 
 
امام جمعه شهر لیکک در فراز پایان خطبه های نماز جمعه امروز گفت:شورای شهرستان بهمئی از وظایف خود عدول کرده است؛اتفاقات مالی رخ داد که شورا پیگیری نکرد،اگر شورا انقلابی است باید این مشکلات را پیگیری کند،هیچکدام از وعده هایی که به من دادند عملی نشد.
 
 
 
اشکالات دیگر جذب نیروهای بیکار و بدون تخصص است که قرار بود ساماندهی شوند اما تاکنون این اقدام صورت گرفت.
 
 
 
*******************
 
 
چرام:
 
 
امام جمعه چرام در خطبه های این هفته شهر چرام گفت:میلاد امام عصر (عج) بر خلاف میلاد همه اهل بیت وسایر اعیاد نگاه وتوجه به آینده است .
 
 
 
حجت الاسلام افشار افزود:آینده ای که روشن است و همه ی اولیای الهی منتظر بسط عدل وداد توسط امام زمان عج بوده اند.ضمن تشکر از برگزار کنندگان جشن بزرگ شب نیمه شعبان  برنامه ی رسمی شهر همین برنامه است واعضای  دفتر و ستاد نماز جمعه از این حرکت خوب مردمی حمایت میکنند وهمه باید به رونق این برنامه کمک کنند.
 
 
 
وی در ادامه اظهار کرد:  اختلاف ها در مثل چنین برنامه هایی  مطرح کردن خویش  و پیروی از هوای نفس است یا عدم دوراندیشی است و همه باید زیر پرچم اهل بیت (ع) در مقابل دشمنانی مثل آمریکا ،رژیم صهونیستی و وهابیت متحد باشند.
 
 
 
وی با بیان اینکه نیمه شعبان مصادف است با روز سربازان گمنام امام عصر (عج).گفت:عزیزانی که بخش مهمی از امنیت ما را تامین میکنند و با قدرتمندی پنجه در پنجه سازمان های اطلاعاتی دنیا آویخته اند و موفق بوده اند.
 
 
 
 
جت الاسلام افشار افزود: امروزه جنگ نرم و نبرد اطلاعاتی یکی از ارکان اصلی قدرت هر کشوری محسوب می‌شود.دولت‌ها و حتی بازیگران غیردولتی برای مرزنَوَردی اقدام به انجام عملیات‌های اطلاعاتی می‌کنند.
وکشوری در این زمینه موفق است که دست برتر اطلاعاتی را داشته باشد. 
 
 
 
 
امام جمعه چرام در ادامه بیان کرد:ما با شرایطی  مواجه هستیم که مستقیما سرویس های اطلاعاتی  موساد وسیا با تمام توان وارد عمل شده و تیم های تروریستی را ساماندهی می کند تا حمایت آمریکای جنایتکار و سرویس جریان های مختلف ضد انقلابی را به هم نزدیک می کنند و سعی در همگرایی و هم افزایی آن ها دارند و در سطح دنیا در یکی دو سال اخیر بیش از ۶۰  همایش و نشست و هم اندیشی بین جریان های مختلف قومی، ضد انقلابی برگزار شده برای اینکه چگونه ضعف مبارزه خود را با جمهوری اسلامی یکی کنند.
 
 
 
 
وی افزود:دستگاه  اطلاعاتی ایران اسلامی موفق شده از هر ۱۰۰ اقدام تروریستی بیش از ۹۷ درصد اقدام دشمن را خنثی کند و فقط  تعداد معدودی را موفق بوده اند . یکی از شاهکارهای  کار اطلاعاتی وزارت اطلاعات ایران  دستگیری عبدالمالک ریگی بود کسی که از طرف سرویس های جاسوسی دشمن حمایت میشد و در واقع دستگیری ایشان شکست دشمن بود .یکی دیگر از اموری که سال گذشته در منطقه رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد دستگیری 
گونن سِگِو از وزرای سابق کابینه اسرائیل که به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده  او از مخالفان موجودیت این رژیم است و بازداشت وی موجی از ترس و نگرانی را در موساد و سرویس‌های اطلاعاتی کشور‌های غربی درباره تلاش ایران برای جذب مسئولان بلند پایه غربی ایجاد کرده است.
 
 
 
 
خطیب جمعه چرام در ادامه گفت:از تلاش های سربازان گمنام امام زمان در بحث امنیت تقدیر وتشکر میشود وخداوند به این عزیزان جزای خیر دهد
 
 
 
 
وی افزود:مایک پمپئو طى سخنانى، اخیرا به ‏صراحت اعلام کرد که سیاست اصلى واشنگتن تغییر نظام و تغییر ماهیت حکومت در ایران است. این سخنان پمپئو به‏خوبى ماهیت آمریکایى‏ها براى مقابله با ایران را نشان مى‏دهد. در راستاى این سخنان چند نکته نهفته است.
 
 
 
 
امام جمعه چرام با اشاره به این نکات گفت:سیاست آمریکا از ابتداى انقلاب اسلامى تغییر نظام در ایران بوده است و صرفا در طول سالیان گذشته از نظر تاکتیکى تفاوت‏هایى بین روساى جمهور آمریکا بوده است.
 
 
 
 
وی افزود: سخنان پمپئو در راستاى هماهنگى بین آمریکا و اسراییل براى پیاده‏سازى راهبردهاى واشنگتن در ایران است. بدین گونه که ایجاد کمیته مقابله با ایران و کارگروه اقدام مشترک در راستاى همین اصول و راهبرد است.
 
 
 
 
حجت الاسلام افشار در ادامه اظهار کرد: از سخنان پمپئو باید به این مورد استناد کرد که کسانى‏که به‏دنبال بزک کردن آمریکا بودند، امروزه باید به این موضوع پى ببرند که آمریکا تنها به تغییر ماهیت ایران فکر مى‏کند. همین استراتژى را نیز دنبال کرده و دنبال خواهد کرد.
 
 
 
 
وی افزود: این سخنان نشان از شکست سیاست‏هاى آمریکا در برابر ایران دارد و اتخاذ مواضعى این چنینى، بیشتر ناشى از شکست آمریکا است.
 
 
انتهای پیام/
 
 

 

http://dana.ir/1477914
ارسال نظر
نظرات