شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1398/01/31 شناسه خبر: 1478100
تحلیلگر کارگزاری اقتصاد بیدار:
ارز نیمایی ۵۷۰۰ تومانی در راه است
تحلیلگر کارگزاری اقتصاد بیدارگفت: امکان حذف ارز 4200 تومانی نیمایی از صنایع وجود دارد و در کالاهای اساسی، آزادسازی قیمت ارز اعمال خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا روزبه شریعتی تحلیلگر کارگزاری اقتصاد بیدار در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: بودجه امسال دولت را کاملا غیرواقعی بستند و بودجه ظرفیت آن را داشت که برای دولت محل تامین درآمد لحاظ شود. با توجه به تحلیل کارشناسان اقتصادی، دولت با بودجه کمتر از هفت هزار میلیارد تومان با کسری رو به رو خواهد شد.

وی در ارتباط با منابع تامین مالی دولت گفت: منابع تامین مالی دولت از چند راه بیشتر نیست ابتدا باید نگاه کنیم محدودیت تراز دولت در چه شرایطی است.

شریعتی افزود: دولت برای تامین هزینه های خود می تواند نرخ مالیات را افزایش دهد و باید به این باور برسد که دلار ۴۲۰۰ تومانی وجود ندارد و منابع را با دلار نیمایی تسهیل کند تا توانایی کنترل نقدینگی را داشته باشند و راه حل چاپ اسکناس اگر بدون پشتوانه باشد سبب ایجاد تورم بیشتر خواهد شد.

تحلیلگر کارگزاری اقتصاد بیدار بیان کرد: امسال، سال سختی برای دولت خواهد بود و دولت با توجه به شعار سال به سمت رونق تولید خواهد رفت اما مسئله این است که باید برای سرپا نگه داشتن واحد های تولیدی نرخ فروش را بالا ببرد و لازمه این کار تقاضای بالا است که با توجه به شرایط اقتصادی این امر ممکن نخواهد بود و حتی توانایی پرداخت وام به واحدهای تولیدی را نیز نخواهد داشت.

شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به آن که از ماه آینده دولت ممنوعیت فروش نفت خواهد داشت نمی تواند به درآمد ارزی از فروش نفت هم تکیه کند و به این سمت خواهد رفت که درآمد ریالی خود را افزایش دهد و به این خاطر ارز نیمایی را ۵۷۰۰ خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1478100
ارسال نظر
نظرات