شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 21:50 منتشر شده در مورخ: 1398/01/31 شناسه خبر: 1478332
معاون نخست ‌وزیر روسیه امروز شنبه با رئیس جمهور سوریه در شهر دمشق دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یوری بوریسوف معاون نخست وزیر و رئیس کمیته مشترک همکاری تجاری و علمی و اقتصادی و فنی روسیه با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

در این دیدار همکاری جاری بین سوریه و روسیه در همه زمینه ها و توافقنامه های امضا شده بین آنها در چارچوب کمیته مشترک بویژه در بخش های انرژی و صنعت و افزایش تبادل تجاری بررسی شد.

رئیس جمهور سوریه روز گذشته نیز الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه ولادیمتر پوتین رئیس جمهور و سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه و مسئولانی از وزارت دفاع این کشور را به حضور پذیرفت.

در این دیدار پرونده های مندرج در جدول کاری دور جدید مذاکرات آستانه مورد بحث قرار گرفت.

بشار اسد بر لزوم تلاش در این دور از مذاکرات آستانه برای چیره شده بر موانعی تاکید کرد که مانع اجرای توافق گذشته درباره منطقه ادلب شد. این توافق حول محور از بین بردن گروه های تروریستی مستقر در ادلب بود که به غیرنظامیان در مناطق امن مجاور نیز حمله می کنند.

برپایه این گزارش، در این دیدار ابتکارعمل های مربوط به مبادله بازداشت شدگان و روشن شدن سرنوشت مفقودان و تلاش های انجام شده در این زمینه و توافق برای تسریع امور به منظور دستیابی به نتایج مورد انتظار در این پرونده بررسی شد، زیرا این پرونده دارای ابعاد انسانی و اجتماعی مهمی است.

درپی این دیدار وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای جزئیات بیشتری از دیدار را منتشر و اعلام کرد: در مذاکرات درباره سازماندهی امور سوریه در دوره بعد از درگیری و عادی سازی روابط سوریه با کشورهای عربی بحث شد.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، امروز شنبه به خبرگزاری اسپوتنیک گفته بود: فرستاده پوتین در دیدار با اسد پیام های مثبت سران عربستان برای رهبران سوریه را با خود به همراه داشته است.

فرستاده پوتین و هیئت همراه وی روز جمعه با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در ریاض دیدار کردند و از آنجا رهسپار دمشق شدند تا با بشار اسد ملاقات کنند.

منابع آگاه یاد شده افزود: پیام های مثبت عربستان درباره از سرگیری روابط و بحث درباره همه پرونده های بین دو کشور است.

منبع: تسنیم
http://dana.ir/1478332
ارسال نظر
نظرات