شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:31 منتشر شده در مورخ: 1398/02/01 شناسه خبر: 1478395
یک کارشناس فرهنگی:
انقلاب اسلامی در راستای جامعه آرمانی مهدوی شکل گرفت/ عدالت و مبارزه با فساد بیت‌الغزل حل مشکلات کشور
مدیرکل آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه وجود بی‌عدالتی به نوعی انحراف از انقلاب است، اظهار داشت: اصلا انقلاب ما در راستای جامعه آرمانی مهدوی که بزرگترین شاخصه‌اش عدالت‌گستری است شکل گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حسین کاشانی‌پور در گفت وگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه یکی از توصیه‌های مهم رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم مسئله اقتصاد است، گفت: رهبر انقلاب می‌فرمایند اقتصاد هدف نیست اما وسیله‌ای است که بدون آن نمی‌توان به اهداف رسید، لذا خودش اصالت پیدا می‌کند؛ اقتصاد در جایگاه هدف نیست اما به عنوان یک الزام برای رسیدن به هدف باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب تحریم و وسوسه‌های دشمن را از جمله چالش‌های بیرونی مسئله اقتصاد می‌دانند، اظهار داشت: تحریم یک اقدام عملی و وسوسه یک اقدام روحی و روانی است؛ از یک طرف دشمن تحریم و مانع ایجاد می‌کند، از سوی دیگر هم مرتب القا می‌کند که اگر شما تسلیم من نشوید مشکل پیدا می‌کنید و اگر بیایید پیش من مشکلاتتان حل می‌شود.

مدیرکل آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: دشمن، دشمن است و کسی که ما را تحریم می‌کند به جنگ ما آمده و کسی که می‌گوید با من از مشکلاتتان عبور کنید یک دروغ آشکار است و ما نباید فریب این چیزها را بخوریم که متاسفانه برخی مواقع این فریب‌ها کارساز شد و برخی افراد به تاکیدات رهبر انقلاب بی‌توجهی کردند و ما ضربه خوردیم.

کاشانی‌پور با بیان اینکه چالش درونی ما در اقتصاد عیوب ساختاری و ضعف‌های مدیریتی است، عنوان کرد: اگر ما این عیوب ساختاری و ضعف‌های مدیریتی را حل کنیم آن چالش بیرونی را هم می توانیم حل کنیم یعنی آن را یا بی‌اثر یا کم‌اثر کنیم. اما اگر این چالش درونی یعنی عیوب ساختاری و ضعف‌های مدیریتی را حل نکنیم قطعا آن چالش بیرونی کارآمد خواهد بود و خودش را نشان خواهد داد و آن‌ها هم وقتی تحریم‌ها را بیشتر می‌کنند که احساس کنند کارآمد است اگر ما این مشکلات درونی را حل کنیم و ببینند که تلاش‌هایشان بی‌اثر است مأیوس می‌شوند و تغییر نظر می‌دهند.

وی یادآور شد: بحث وابستگی اقتصاد به نفت، نگاه به خارج و غفلت از ظرفیت درونی، استفاده اندک از ظرفیت نیروی انسانی کشور، بودجه‌بندی‌های معیوب و نامتوازن، عدم شناخت و رعایت اولویت‌ها، کم‌ثباتی سیاست‌های اجرایی اقتصاد، وجود هزینه‌های زائد و مصرفانه در بخش‌هایی از دستگاه‌های حکومتی از جمله عیوب ساختاری است که رهبر انقلاب بیان می‌کنند.

این کارشناس فرهنگی اضافه کرد: پیگیری اقتصاد درون‌زا، دانش‌بنیان و مولد شدن اقتصاد، مردمی کردن اقتصاد، کار را به مجموعه‌های جوان و مسلط به اقتصاد سپردن، استفاده از ظرفیت‌های بیرونی در عین اتکا به درون از جمله راه‌حل‌ها برای رفع عیوب ساختاری است.

کاشانی پور خاطرنشان کرد: توصیه دیگر رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، عدالت و مبارزه با فساد است، ایشان این دو را لازم و ملزوم یکدیگر می‌دانند؛ بیت‌الغزل حل مشکلات کشور همین است، چون این موضوع از نظر اجتماعی ظرفیت‌ساز است و سرخوردگی‌ها را هم می‌تواند برطرف کند.

وی با بیان اینکه وجود بی‌عدالتی به نوعی انحراف از انقلاب است، اظهار داشت: اصلا انقلاب ما در راستای جامعه آرمانی مهدوی که بزرگترین شاخصه‌اش عدالت‌گستری است شکل گرفته است و هرچقدر از عدالت دور شویم و هرچقدر فاصله‌های طبقاتی بیشتر شود، نشان می‌دهد کسانی که در کشور مسئولیت گرفته‌اند عزم و توان لازم را نداشته‌اند.

مدیرکل آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: البته در بین کارگزاران جمهوری‌اسلامی در مقایسه با بسیاری از حکومت ها نسبت فساد کم است اما آنچه که هست هم قابل قبول نیست، چرا که در نظام جمهوری اسلامی که مبتنی بر قرآن است فساد و بی‌عدالتی پذیرفته نیست.

کاشانی‌پور عنوان کرد: کارهای که صورت گرفته قابل تقدیر است اما فاصله آنچه هستیم با آنچه باید باشیم زیاد است و این موضوعی است که رهبر انقلاب هم به آن توجه ویژه‌ای دارند.

وی با اشاره به توصیه دیگر رهبر انقلاب یعنی استقلال آزادی، بیان کرد: استقلال ملی به معنای آزادی ملت است، یعنی یک ملت از تحمیل و زورگویی قدرت‌‎های سلطه‌گر جهان آزاد باشد.

این کارشناس فرهنگی ادامه داد: آزادی اجتماعی هم به معنی این است که همه افراد جامعه حق تصمیم‌گیری، عمل کردن و اندیشیدن را داشته باشند؛ آزادی که ما می‌گوییم ازادی بی‌حد وحصر ویرانگری که در غرب تعریف شده و در تقابل با اخلاق و قانون و ارزش‌های الهی است آن نیست.

کاشانی‌پور اضافه کرد: آزادی اجتماعی که جمهوری اسلامی به دنبال آن است، حق تصمیم‌‌‌گیری، حق عمل کردن و حق اندیشیدن است و هر مدیری که برخلاف این عمل کند انحراف از انقلاب است. ما سال‌ها جنگدیدم تا به این دو عطیه الهی رسیدیم و الان جهاد 40 ساله ما این را فراهم کرده که زیر سلطه جهان نیستیم و آزادی داریم.

مدیرکل آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تأکید کرد: عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن توصیه دیگر رهبر انقلاب است که این‌ها نشانه‌هایی از اصل عزت حکمت و مصلحت هستند که در روابط بین‌المللی باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند.

کاشانی‌پور خاطرنشان کرد: صحنه امروز جهان شاهد پدیده‌هایی است که یا اتفاق افتاده یا در حال بروز و ظهور است؛ مثلا بحث نهضت بیداری اسلامی بر اساس مقاومت در برابر سلطه آمریکا و صهیونسیم، شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه غرب آسیا، زمین‌گیر شدن همکاران جهان سلطه مثل داعش و مثل عربستان سعودی و از طرف دیگر گسترش حضور قدرتمندانه جمهوری اسلامی در غرب آسیا، این‌ها بخشی از مظاهر عزت جمهوری اسلامی هستند که با شجاعت و حکمت مدیران جهادی به دست آمده‌اند.

وی ادامه داد: سردمداران نظام سلطه هم الان از همین نگرانند و ما باید مراقب باشیم پیشنهادهای فریبکارانه و دروغ‌گویانه آن‌ها فریب‌مان ندهد، همچنان که رهبر انقلاب فرموند به آمریکا خوشبین نیستم و گفتند حتی به اروپا هم خوشبین نیستم.

کاشانی‌پور خاطرنشان کرد: مسئولین کشور و دولت باید مرزبندی خودشان را با دقت حفظ کنند و از ارزش‌های ملی عقب‌نشینی نکنند، همانطور که رهبر انقلاب فرمودند در مورد آمریکا حل هیچ مشکلی متصور نیست و مذاکره با آمریکا جز زیان مادی و معنوی محصولی ندارد.

وی افزود: آخرین توصیه رهبر انقلاب سبک زندگی است. غرب سعی کرده که در ترویج سبک زندگی خودش در ایران تلاش کرده و از این طریق زیان‌های بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملت ما زده ما باید مقابه جهادی و همه‌جانبه و هوشمندانه با این مسئله داشته باشیم. باید با ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی ازرش‌های اسلامی را تحکیم کنیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1478395
ارسال نظر
نظرات