شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:34 منتشر شده در مورخ: 1398/02/02 شناسه خبر: 1478659
مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:
۱۷۰۰ نفر به لیست بیمه شدگان فرشبافان زنجان اضافه می‌شوند
مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 6 هزار نفر از طریق بیمه فرشبافی در زنجان بیمه شدند گفت: با تحقق اعتبار بیمه فرشبافان در قانون بودجه 98 یک هزارو 700 نفر به لیست بیمه شدگان فرشبافان اضافه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محسن جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در مورد افزایش بیمه شدگان فرشبافان اظهار کرد: در قانون بودجه 98 پیش‌بینی اعتبار برای متقاضیان جدید انجام شده است.

وی تصریح کرد: لیست متقاضیان جدیدی که شرایط بیمه را دارند به تهران اعلام کردیم و منتظر اعتبار وزارت کار هستیم که اگر بودجه مورد نظر اختصاص یابد این متقاضیان جدید به لیست بیمه شدگان اضافه خواهند شد.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان عنوان کرد: اگر اعتبار مورد نظر داده شود در حدود 2 هزار نفر متقاضی با شرایط تایید شده در استان زنجان وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: 6 هزار نفر بیمه شدگان فرشباف در استان زنجان وجود دارد که یک هزار و 700 نفر نیز تا به امروز درخواست بیمه فرشبافی دادند.

جعفری با اشاره به اینکه روند که در حال حاضر در صادرات فرش وجود دارد اگر ادامه داشته باشد در آینده با چالش در این حوزه مواجه می‌شویم افزود: ساز و کاری که اتحادیه اروپا قرار است انجام دهد که مشخص هم نیست چوگنه خواهد شد اگر نقل و انتقالات پول انجام شود مشکلی پیش‌ نمی‌آید.

وی عنوان کرد: اگر در نقل و انتقالات پول مشکلی ایجاد شود تاجران فرش باید از طریق صرافی‌ها اقدام کنند که قطعا با این روند تاجران با در خطر بودن منابع مالی‌شان با این روند همکاری خوبی نخواهند داشت.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: این روند قطعا بر صادرات فرش تاثیر منفی می‌گذارد و بازار داخلی نیز ظرفیت خرید را ندارد و در نتیجه عرضه بیشتر و فروش کمتر باعث می‌شود قیمت‌ها کاهش یابد و با کاهش قیمت نیز به بافنده به صرفه نمی‌شود که نتیجه نهایی آن نیز بیکاری بافندگان و بیکاری خواهد بود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1478659
ارسال نظر
نظرات