شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:10 منتشر شده در مورخ: 1398/02/02 شناسه خبر: 1478713
رئیس اتحادیه آهن فروشان یزد:
قیمت آهن متاثر از تصمیمات دولت است/ انگیزه ای برای کاهش قیمت آهن دیده نمی شود
رئیس اتحادیه آهن فروشان یزد گفت: فعالان اقتصادی ثبات قیمت را منوط به تصمیمات و بخشنامه های دولت می دانند که در حال حاضر انگیزه ای برای کاهش قیمت آهن دیده نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اتحادیه آهن فروشان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه بازار آهن آلات یک بازار هیجانی و پرتلاطم است، اذعان داشت: از اول سال تاکنون هفته پیش بازار آهن رشد 10 درصدی را تجربه کرد و در یک هفته اخیر دوباره 7 درصد کاهش قیمت داشت.

مدرسی، در رابطه با علت تلاطم بازار ارز، اذعان داشت: بازار آهن متاثر از نرخ ارز، مناسبات سیاسی و اقتصادی بین المللی و بخشنامه های دولتی قیمت خود را تعیین می کند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال گذشته تاکنون به طور متوسط روزان دو بخشنامه از سوی دولت در رابطه با سازوکار فروش و صادرات فولاد و بازگشت ارز آن به تولید کنندگان ابلاغ شده است و این موضوع باعث شده است تا بازار ثبات نداشته و قدرت خریدی برای آن تعریف نشود.

وی با بیان اینکه درسال گذشته بازار آهن رشد 300 درصدی را تجربه کرد، خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی ثبات قیمت را منوط به تصمیمات و بخشنامه های دولت می دانند که در حال حاضر انگیزه ای برای کاهش قیمت آهن دیده نمی شود.

رئیس اتحادیه آهن فروشان یزد، تصریح کرد: مدیران تولید فولاد کشور نیز نقش بسیار کلیدی در ارتباط با مسئولان کشوری و تاثیرگذاری بر تصمیم گیری ها آن ها دارند که امیدواریم با برنامه ریزی درست شاهد ثبات قیمت در بازار آهن باشیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1478713
ارسال نظر
نظرات