شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 19:46 منتشر شده در مورخ: 1398/02/06 شناسه خبر: 1480027
اعلام وضعیت اضطراری؛
هشدار فرماندار آق قلا برای شکسته شدن سد کیسه ای یلمه خندان/ مکان های نا امن تخلیه شوند
فرماندار آق قلا با اعلام وضعیت اضطراری به ورود و احتمال بالا آمدن آب با شکسته شدن سد کیسه ای یلمه خندان و پیشروی آن به سمت آق قلا هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما، امانگلدی ضمیر عصر امروز  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وضعیت آق قلا تا ظهر امروز (جمعه) مناسب بود و داکت یا کانالی که در کنار روستای یلمه خندان حفر کرده بودیم با تلاش های زیاد به خوبی مقاومت کرد.

وی افزود: با توجه به حجم جدید آب به شهر، سد کیسه ای شمال یلمه خندان شکسته شده و آب در حال پیشروی به سمت شهر است و از ساکنان محله های حکیم آباد، تازه آباد، کل آباد و عیدگاه آق قلا می خواهیم که به مکان های امن بروند.

فرماندار آق قلا تصریح کرد: تلاش های زیادی برای جلوگیری از ورود آب صورت گرفت اما با افزایش پیک آب نتوانستیم مانع ورود آب بشویم و این وضعیت نگران کننده است و به ساکنان محلات حکیم آباد، تازه آباد، کل آباد و عیدگاه هشدار می دهیم و هشدارمان هم جدی است.

ضمیر بیان کرد: گرچه بخشی از این محلات تخلیه شده است اما کسانی که خانه دو طبقه دارند وسایل خود را به طبقات بالاتر منتقل کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه شدت سیل به شدت سیل اول فروردین نیست اما به دلیل اشباع شدن زمین از آب و برگشت مردم به خانه های خود وضعیت نگران کننده است.

ضمیر تاکید کرد: توصیه و هشدار ما این است که مکان های نا امن را تخلیه کنند و به جای مناسب بروند، ستاد اسکان هم دو سالن را آماده کرده است تا در صورت اضطراری تر شدن وضعیت مردم در معرض خطر را اسکان دهیم.

فرماندار آق قلا در خاتمه گفت: آب وارد روستاهای سقر یلقی، میرزاعلی یلقی و سلاق یلقی شده است حجم آب هم قابل توجه است.

در حال حاضر مردم منطقه به همراه گروه های جهادی و نیروهای امدادی درصدد ترمیم سیل بندها برای جلوگیری از ورود آب به شهر آق قلا هستند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1480027
ارسال نظر
نظرات