شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1398/02/10 شناسه خبر: 1481204
شمیم رمضان در شبستان های سیستان وبلوچستان پیچید/ آمادگی بیش از ۵ هزار مسجد برای استقبال از ماه ضیافت الهی
در حالی پنج روز تا آغاز ماه میهمانی خدا فرصت باقی مانده که بیش از پنج هزار مسجد در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان خود را آماده استقبال از رمضان کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، صدای پای ماه عبادت و بندگی می رسد شب ها و روزهایی که انسان در تزکیه نفس خود به جهاد می پردازد و اصلی ترین محل برای عبادت در این ایام مسجد است. حال همه ساله در دهه آخر ماه شعبان با غبار روبی مساجد به استقبال ماه میهمانی خدا می رویم.

در این میان بیش از 5 هزار مسجد در سطح استان سیستان وبلوچستان خود را آماده پذیرایی از میهمانان خدا کرده به گونه ای که شاهد آنیم در پنج روز باقی مانده به ماه ضیافت الهی، مردم و مسئولان خلوت گاه راز و نیاز مخلوق را از غبار ها شسته و عطر افشانی می کنند.

در حدیثی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله آمده است که مساجد بازاری از بازارهای آخرت است از کسانی که به آن وارد می‌شوند با مغفرت پذیرایی می‌شود و هدیه آنان بهشت است. هم ایشان در روایتی خطاب به امیرالمؤمنین(ع) گام برداشتن به سوى مسجد را از مواردی بر می‌شمارند که موجب نورانیت دل آدمی می‌گردد.
 


سجادی یکی از جوانان حاضر در مسجد سهله زاهدان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: حضور در این اقدام خداپسندانه برای شریک شدن در سهم معنوی آن است؛ امسال نیز برای چهارمین سال متوالی به همراه یکی از خواهرانم در این مراسم شرکت می کنم.

به گفته وی، اگرچه توان انجام کارهای سنگین به مثل تکاندن یا شستن فرش های مسجد را ندارم اما هر سال سنگ قبور شهدا که بر دیوارهای این مسجد و حسینیه نصب است را با گلاب شسته و قرآن ها را تک به تک پاک کرده و در قفسه کتاب ها جای می دهم. همچنین به همراه تعدادی دیگری از جوانان ظروف مسجد به مثل بشقاب ها و استکان ها را شسته تا مسجد را برای پذیرایی از روزه داران آماده کنیم.
 

حجت‌الاسلام عیسی بزمانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: هر ساله و در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، مراسم غبار روبی مساجد با هدف پاکیزه کردن این اماکن مقدس برا ی حضور با شکوه و پرشور شهروندان انجام می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت شهروندان در غبارروبی و آماده سازی مساجد برای ماه مبارک رمضان افزود: در این اقدام خداپسندانه تمامی اقشار به ویژه جوانان با جارو کردن، گردگیری، عطر افشانی، غبارروبی و پاکیزگی مساجد به استقبال ماه پرفیض و برکت رمضان می روند و در کنار آن نیز، برای غبارروبی از زنگار دل و زدودن غبار از جسم و روح به راز و نیاز به معبود پرداخته و با اصلاح رفتار خود در مسیر خودسازی گام بر می دارند.
 

 
مسجد محل تزکیه روح و دانشگاه انسان سازی است
این مسئول با بیان این مطلب که مسجد محل تزکیه روح و دانشگاه انسان سازی است، گفت: ماه رمضان نه تنها بهار قرآن که بهار مساجد به شمار می رود در همین راستا همراه با برنامه تکریم مساجد، بخشی از فضا سازی به اجرای برنامه های معنوی در مساجد بر می گردد تا مردم برای ورود به ماه رمضان آماده باشند که برگزاری مناجات شعبانیه نمونه ای از اقدامات در دهه پایانی این ماه است.
 

 
وی با بیان اینکه بیش از پنج هزار مسجد در اقصی نقاط استان همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان توسط اعضای هیأت امنا و گروه‌های مختلف مردم غبار روبی می شوند، افزود: فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه در زمینه نقش و جایگاه مساجد از مهمترین اهداف دهه نکوداشت مساجد است.

انتهای پیام/
http://dana.ir/1481204
ارسال نظر
نظرات