شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:52 منتشر شده در مورخ: 1398/02/10 شناسه خبر: 1481254
فرماندار گمیشان:
آخرین وضعیت دومین سیلاب در گمیشان /آب‌گرفتگی 4 روستا و قطع راه ارتباطی 150 خانوار/ آبگرفتگی  امشب و فردا ادامه دارد
فرماندار گمیشان گفت: سیلاب به بخش‌هایی از این شهرستان ورود پیدا کرده و چهار روستای ‌حاشیه ‌گرگان‌رود دچار‌ آب‌گرفتگی‌ شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ امیرشیر توماج ظهر امروز جمع خبرنگاران اظهار کرد: با ورود سیلاب به گمیشان علاوه بر آبگرفتگی چهار روستای حاشیه گرگانرود، راه ارتباطی 150 خانوار روستای قرنجیک قطع شده است و تردد یا قایق انجام می شود

وی افزود: با استقرار پمپ‌هایی و تلاش نیروهای مردمی و جهادی در پی این هستیم تا آب را به بیرون روستا هدایت کنیم.

 وی افزود: رواناب‌هایی که از سمت آق‌قلا به گمیشان در حال حرکت بود از بعدازظهر روز گذشته به مراتع و مزارع این شهرستان رسید.

فرماندار گمیشان تصریح کرد: در شرق گمیشان هم آب به ابتدای حوزه استحفاظی رسیده  اما در تلاش هستیم ‌با ساخت و ترمیم سیل‌بندها از ورود رواناب به شهر گمیش‌ تپه جلوگیری کنیم.

توماج بیان کرد: با ایجاد دایک‌های حفاظتی، تقویت دیواره‌ها و استقرار پمپ هنوز آب به داخل شهر وارد نشده است.

وی گفت: شرایط پیک آب‌گرفتگی از امشب و فردا خواهد بود و ممکن است خود شهر هم دچار آب‌گرفتگی شود برای همین تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

فرماندار گمیشان اقدامات صورت گرفته در سیلاب گذشته انجام شد را خوب و ماندگار خواند و خاطرنشان کرد: اما باید مردم آمادگی لازم را داشته باشند تا مشکلی برای کسی پیش نیاید. چه در سطح روستاها و چه در سیمین شهر و گمیش تپه باید این آمادگی در بین مردم وجود داشته باشد که البته ما بارها این مسأله را از رسانه ملی عنوان کردیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1481254
ارسال نظر
نظرات