شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:25 منتشر شده در مورخ: 1398/02/11 شناسه خبر: 1481487
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه اراک مطرح کرد؛
شهید مطهری نمود ایدئولوژی اصیل اسلامی/ آثار شهید بهترین خوراک فرهنگی و اعتقادی برای آخر الزمان
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه اراک گفت: شهید مطهری در طول حیات پربرکتشان به عنوان ایدئولوژی اصیل اسلام محسوب می شوند که در کتب،سخنرانی و درس های ایشان نمود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت‌الاسلام ماشاءالله عبدی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛گفت: درمجموع آثار شهید مطهری، آن چیزی که بسیار موج می‌زند بحث جهان‌بینی توحیدی است که به انسان نشاط و دلگرمی می‌بخشد که هدف‌های متعالی و مقدس را عرضه می‌دارد و افرادی فداکار و دلسوز را تربیت می‌کند.

عبدی افزود: توجه سپاه و بسیج در آثار این شهید بزرگوار بیشتر به فکر و اندیشه والای ایشان است که معلمان و بسیجیان می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی به تقارن این ایام هفته با هفته کار و کارگر اشاره کرد و ادامه داد: در کتاب وحی و نبوت شهید مطهری در ارتباط باکار و کارگر آمده است؛ اسلام دشمن بیکاری است و به‌حکم اینکه باکار و تلاش از جامعه بهره می‌برد و بهترین عامل سازنده فرد و اجتماع است و بیکاری مهم‌ترین عامل فساد است و باید کار مفید انجام دهد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه اراک عنوان کرد: همچنین در کتاب جهاد می‌فرمایند برای اینکه رعب شما بر دل دشمنان بیفتد و خیال تجاوز به ساحت شما را نپروراند نیرو تهیه کنید و نیرومند باشید.

وی شهید مطهری را به‌عنوان ایدئولوژی اصیل اسلام دانست و ضمن تأکید بر اینکه این ایدئولوژی در کتب، سخنرانی و درس‌های ایشان نمود دارد بیان کرد: این شهید والامقام به دلیل فعالیت زیاد منافقین و بیشتر شدن پدیده مخالفت با نظام اسلامی اقدامات برجسته و چشمگیری در جهت خنثی کردن توطئه‌ها داشتند و جهان‌بینی اسلام ناب محمدی را بدین‌جهت مطرح کردند.

عبدی اضافه کرد: بعد از شهادت شهید مصطفی خمینی(ره) شهید مطهری تمام‌وقت در خدمت امام و انقلاب قرار گرفتند و دشمن از فکر و اندیشه ایشان بسیار احساس خطر می‌کرد  بدین‌جهت توسط گروه فرقان ایشان را به شهادت رساندند.

وی با اشاره به شبیخون فرهنگی و تهاجمات دشمنان به‌واسطه غول‌های رسانه‌ای دنیا اظهار کرد: کتب و آثار شهید مطهری همواره پویا و زنده و بهترین خوراک فرهنگی و اعتقادی در آخرالزمان است که برای بهره بردن از وجود و آثار شهید مطهری هفته عقیدتی استارتی برای شروع فعالیت‌های فرهنگی اعتقادی سپاه و بسیج محسوب می‌شود.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه اراک به برنامه‌های هفته عقیدتی پرداخت و تصریح کرد: هفته عقیدتی در سپاه برای پاسداران از ۷ تا ۱۲ اردیبهشت و در بسیج برای بسیجیان از ۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت برگزار می‌شود که برنامه‌هایی با سخنرانانی مطرح ازجمله آیت‌الله اراکی و حجت‌الاسلام حسینی امام‌جمعه ساوه در شهر اراک برگزار می‌شود همچنین برنامه‌های دیگری به‌طور مشترکی همچون دیدار با امام‌جمعه اراک، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، غبارروبی قبور مطهر شهدا و تجلیل از فعالان فرهنگی نیز در این هفته انجام می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: خودسازی،جامعه پردازی و تمدن نوین اسلامی، شهید مطهری،ارتقاء بینش سیاسی آحاد مردم، شهید مطهری مدیریت جهادی و عزت ملی، شهید مطهری، ترویج معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه، شهید مطهری، امید خوش بینانه به آینده، شهید مطهری،عدالت و مبارزه با فساد و شهید مطهری، ترویج سبک زندگی اسلامی و مقابله بافرهنگ غربی روزشمار هفته برای بسیجیان در هفته عقیدتی است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1481487
ارسال نظر
نظرات