شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: مذهبی
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1398/02/11 شناسه خبر: 1481517
حسینی قمی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) کینه را مانع آمرزش مؤمنان در ماه رمضان معرفی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام حسینی قمی در برنامه سمت خدا درباره آمادگی برای ورود به ماه مبارک رمضان به روایت قابل توجهی اشاره کرد.

 
وی با اشاره به مراقبت‌های ماه مبارک رمضان گفت: امام صادق(ع) در روایتی فرمود: «خداوند به فرشته‌‏اى فرمان مى‌‏دهد که در هر روز از ماه رمضان در هوا ندا دهد: «اى بندگان من، مژده باد بر شما. گناهان گذشته شما را بخشیدم و شفاعت شما را درباره یکدیگر در شب قدر قبول کردم، مگر آن که با شراب افطار کرده باشد، یا از برادر مسلمانش کینه در دل داشته باشد؛‌ یَأْمُرُ اللَّهُ مَلَکاً یُنَادِی [فِی‏] کُلِّ یَوْمٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ فِی الْهَوَاءِ أَبْشِرُوا عِبَادِی‏ فَقَدْ وَهَبْتُ لَکُمْ ذُنُوبَکُمُ السَّالِفَةَ وَ شَفَّعْتُ بَعْضَکُمْ فِی بَعْضٍ فِی لَیْلَةِ الْقَدْر إِلَّا مَنْ أَفْطَرَ عَلَى مُسْکِرٍ أَوْ حَقَدَ عَلَى أَخِیهِ الْمُسْلِم‏».
 
حسینی قمی افزود: یعنی اگر شب قدر هم برسد، قرآن به سر بگیریم،‌ حرم امیرالمؤمنین(ع) یا کنار کعبه باشیم و هزار بار «بکَ یا الله» بگوییم، اگر کینه‌ای از برادر مسلمان خود دارید، شما را نمی‌آمرزم. از این جهت اگر با کسی قهر هستیم، مصالحه کنیم. حتی اگر اکنون کدورتی در دل خود از اطرافیان دارید، با یک تماس تلفنی این مسئله را حل و فصل کنید تا با دلی زلال وارد ماه مبارک رمضان شوید.
 
وی گفت: این روایتی است که قطب راوندی از علمای بزرگوار شیعه در کتاب دعوات خود که از مصادر مهم شیعه است نقل کرده و علاوه بر آن، برخی علما مثل محدث نوری در کتب خود نقل کرده‌اند.
http://dana.ir/1481517
ارسال نظر
نظرات