شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:25 منتشر شده در مورخ: 1398/02/11 شناسه خبر: 1481577
فرمانده سپاه نینوا گلستان:
ساخت دیواره۸۰۰۰ متری برای جلوگیری از سیلاب دوباره به گمیشان/۸۵ هزار خدمات درمانی توسط سپاه انجام شد
فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت:برای جلوگیری از ورود آب به گمیشان در منطقه محیطبانی هشت هزار متر دیواره زدیم تا آب به گمیش تپه ورود نکند، چهار دستگاه بیل فرستادیم و از مسئولان خواستیم درحوزه تپه نقره ای مراقبت های لازم را اانجام دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ سردار حسین معروفی شامگاه سه شنبه در گفت و گوی ویژه خبری صداوسیمای گلستان با تشریح خدمات سپاه پاسداران در سیلاب اظهار کرد: در در زمان وقوع مشکلات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حل مشکلات مردم آتش به اختیار است که در سیل اخیر هم همین موضوع را شاهد بودیم.

وی افزود: در سیلاب گلستان همه سپاه به کمک ما آمد، نیروی زمینی سپاه با تجهیزات مهندسی و بیمارستان های صحرایی ، نیروی دریایی با بیمارستان صحرایی و تجهیزات دریایی و غواصی همه فعالیت کردند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: در بعدی دیگر نیروی مقاومت سازمان بسیج علاوه بر سازماندهی نیرو های جهادی ، هفت سپاه استانی را معین قرار داد تا کمک حال مردم باشند.

image 2019 4 30 21 10 24 216 ZUB

خبرهای خوش سپاه دربند ولی در روزهای آینده

معروفی با اشاره به نقش آفرینی ویژه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ، بیان کرد: هنوز کار قرارگاه در بند ولی ادامه دارد تا ما بتوانیم کاری ماندگار در منطقه برای مردم به یادگار بگذاریم.در این حوزه 120 دستگاه ماشین الات مهندسی فعالیت می کنند.

وی ادامه داد :تا روزهای آینده کار جهادی و تعهدات سپاه در بند ولی انجام  و لایروبی هم همزمان در این منطقه صورت می گیرد.

معروفی بیان کرد: برای جلوگیری از ورود آب به گمیشان در منطقه محیطبانی هشت هزار متر دیواره زدیم تا آب به گمیشتپه ورود نکند، چهار دستگاه بیل فرستادیم و از مسئولان خواستیم درحوزه تپه نقره ای مراقبت های لازم را اانجام دهند.

وی  اضافه کرد: فرهنگ حاکم بر نیروهای مسلح تحت امر ولی فقیه بودن و مثلث وجودی ما ،آرمان خواه بودن، مکتبی بودن و انقلابی بودن ماست و تمام فعالیت های ما براساس دین استو در این راه همه مابرای مکتب و آرمانمان سربازی می کنیم.

معروفی اذعان کرد: در این مکتب فرماندهان اول به خط می زنند و بعد نیرو ها را فرا میخوانند و در سیل هم همین شد، فرماندهان کل ارتش و سپاه در اولین روز ها به منطقه آمدند و بعد همه نیرو هایشان را پای کار آوردند.

 image 2019 4 30 21 12 48 97 aFD

نقش مردم برای جانفشانی در سیلاب اخیر/در یلمه خندان سه شبانه روز کار جهادی شد

وی گفت: نکته دیگری که مانند دوران دفاع مقدس در این مدت به چشم می آمد ، نقش مردم برای جانفشانی بود.

فرمانده سپاه نینوا گلستان اظهار کرد: با وقوع سیلاب ، سیل نیروهای جهادی از سطح کشور به سمت گلستان آمد و بیش از یک هزار و۵۰۰ گروه جهادی در گلستان مشغول فعالیت شدند.

وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان هم مجموعه بیمارستان های صحرایی سپاه در منطقه به 85هزار نفر خدمات ارائه دادند.

معروفی با توجه به سیلاب دوباره در روزهای اخیر، گفت: در منطقه یلمه خندان سه شبانه روز کار جهادی شده است که من این صحنه ها را در دوران دفاع مقدس ندیده بودم. بعضی از نیروهای ما تا گردن زیر آب بودند و ما آنها را به زور از آب به بیرون میکشیدیم.

وی ادامه داد: زمانی که دیشب خبر بستن دهنه شکسته شده سیل بند یلمه خندان را به فرمانده کل سپاه دادم به من گفت "از شنیدن این خبر خیلی خوشحال شدم ، چون خیلی برایم دغدغه شده بود".

معروفی اضافه کرد: بیش از یکهزار و 200 لوله در این سیل بند استفاده شد، فنس کشی انجام و 15 هزار گونی توسط نیروهای جهادی و نیروهای مردمی و مسلح برای ترمیم سیل بندها از خاک پرشد.  

image 2019 4 30 21 12 51 177 Ur6

سپاه پاسداران برای تخریب و ساخت منازل سیل زدگان در کنار مسئولین اجرایی است

وی با بیان اینکه 17 دستگاه برای ضدعفونی داریم، متذکرشد: سپاه پاسداران خراسان رضوی که معین استان است باید دستگاه های  لایروبی خود را هرچه سریعتر به مناطق اعزام کند .

معروفی همچنین گفت: اکنون دو دستگاه از ماشین آلات ما در مینودشت و 3 دستگاه در ازادشهر برای ترمیم راه های ارتباطی فعالیت می کنند.

به گفته سردار معروفی، سپاه پاسداران برای تخریب و ساخت منازل سیل زدگان در کنار مسئولین اجرایی است و قراردادهای ما برای ساخت و ترمیم منازل مددجویان کمیته امداد است.

فرمانده سپاه نینوا گلستان در خاتمه خاطرنشان کرد: هفت سپاه استان معین برای ما تعیین شده است و همه بدانند هم سپاه نینوا و هم سپاه این هفت استان تا زمانی که شرایط به حالت عادی برنگردد، از منطقه خارج نخواهند شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1481577
ارسال نظر
نظرات