شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:07 منتشر شده در مورخ: 1398/02/12 شناسه خبر: 1481838
کارشناس مسائل بین الملل مطرح کرد
تحریم نفتی ایران اقدامی غیرعملیاتی است/ اقدام متقابل ایران برای آمریکا و متحدانش پشیمان کننده خواهد بود
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: کشورهای زیادی ازجمله چین، کره جنوبی، هند، ترکیه و ژاپن وجود دارند که سال‌هاست مشتری و خواهان خرید نفت ایران هستند، بنابراین دولت آمریکا نخواهد توانست باعث عدم صادرات نفت ایران شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص تصمیم اخیر دولت آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران گفت: این اقدام در چارچوب سلسله فشارهای ترامپ و تیمش علیه جمهوری اسلامی است که ازجمله آن می‌توان به اتهام زنی مکرر دونالد ترامپ علیه ایران، قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی و اعمال تحریم‌های شدید علیه ایران اشاره کرد.

وی بابیان اینکه جلوگیری از صادرات نفتی ایران باهدف انزوا و منع نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه صورت گرفته است، افزود: این اقدامات نشانه خشم دولت آمریکا از نفوذ روزافزون ایران در منطقه است.

هانی زاده بابیان اینکه ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی وعده‌هایی به لابی صهیونیستی داد، اظهار کرد: اعلام بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، خروج از برجام و افزایش فشار بر محور مقاومت به‌خصوص ایران و حزب‌الله از وعده‌های ترامپ به مقامات صهیونیستی بود که توانست در این مدت به‌تمامی وعده‌های خود عمل کند.

به صفر رساندن صادرات نفت ایران اقدامی غیرعملیاتی است

این کارشناس مسائل بین‌الملل اقدام اخیر رئیس‌جمهور آمریکا را اقدامی غیرعملیاتی دانست و تشریح کرد: با توجه به اینکه جهان صرفاً در غرب و آمریکا خلاصه نمی‌شود و کشورهای زیادی ازجمله چین، کره جنوبی، هند، ترکیه و ژاپن وجود دارند که سال‌هاست مشتری و خواهان خرید نفت ایران هستند، بنابراین دولت آمریکا نخواهد توانست باعث عدم صادرات نفت ایران شود.

اقدام ایران در صورت صفر شدن صادرات نفتی، برای آمریکا و متحدانش پشیمان کننده خواهد بود

وی ادامه صادرات نفت ایران را با راهکارهای مختلفی میسر دانست و تأکید کرد: ولی اگر زمانی احساس شود که آمریکا از تمامی ابزارهای فشار علیه ایران استفاده کرده و کشورهای عربستان و امارات بخواهند با افزایش عرضه نفت خود، مانع صادرات نفت ایران شوند، ایران نیز دست به اقدامی خواهد زد که برای آمریکا و هم‌پیمانانش پشیمان کننده خواهد بود.

اقدامات ترامپ برای حمایت لابی صهیونیستی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست

هانی زاده با اشاره به انتخابات سال آینده ریاست جمهوری ایالات‌متحده آمریکا خاطرنشان کرد: با توجه به همین موضوع، ترامپ برای رأی آوردن در دور دوم نیازمند حمایت لابی صهیونیستی است و این اقدامات او در این راستا انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1481838
ارسال نظر
نظرات